Dünya Gündeminden Başlıklar 06/10/2009

Dünya Gündeminden Başlıklar  06/10/2009
Bungee jumping ipi koptu, 130 km. hızla suya çakıldı

Tayland'da bungee jumping yapmak isteyen bir İngiliz turist, halatın kopması sonucu suya düştü. 50 metre yükseklikteki köprüden atlayan Rishi Bajeva adlı genç, ayak bileklerine bağlı esnek halat kopunca 130 km. hızla suya çakıldı. Bir gölde meydana gelen kazadan mucize eseri sağ kurtulan gencin karaciğer ve dalağı parçalandı.
Dünya Gündeminden Başlıklar  06/10/2009
'İsa'nın kefeni sahte'

Torino Kefeni veya İsa'nın Kefeni olarak bilinen ve Hz İsa'nın çarmıhtan indirildikten sonra sarıldığı ve yüzünün siluetini taşıdığı iddia edilen keten kumaşın sahte olduğu bir kez daha ispatlandı.
Dünya Gündeminden Başlıklar  06/10/2009
Sörf yaparak tsunamiyi aştı

Büyük Okyanus'ta yaşanan depremin ardından meydana gelen tsunami, yüzlerce kişinin ölümüne neden oldu. İngiliz bir sörfçü ise ölümden dalgalara direnerek kurtuldu. Üç haftalık tatil için Samoa Adası'na giden Tom Gogola (22), tsunaminin olduğu anda sörf yaptığını söyledi. İngiliz Daily Mail gazetesine yaşadıklarını anlatan Gogola, üzerine doğru dalgaların geldiği anda bir anda sörfün üzerine yatarak kollarını kürek gibi kullandığını belirtti.
Dünya Gündeminden Başlıklar  06/10/2009
Hayvanını kapan katedrale koştu

ABD'nin New York kentindeki tarihi St. John Katedrali'nde düzenlenen 25'inci hayvan kutsama ayini, renkli görüntülere sahne oldu. New Yorklular, ayine ağırlıklı olarak köpeklerini getirirken, eşek, rengeyiği, deve, kangru hatta tibet sığırı getirerek kutsanmasını isteyen de vardı.
Dünya Gündeminden Başlıklar  06/10/2009
Pilotların yüzde 80'i uyukluyor

Avrupa Birliği tarafından yapılan bir araştırma, pilotların yüzde 80'inin uçuş sırasında uyukladığını ortaya çıkardı. Bulgaristan'da Bağımsız Sendikalar Birliği (KNSB), AB'nin 2008 yılında yaptığı ve çeşitli ülkelerden 1488 pilotun katıldığı bir araştırmanın sonuçlarını açıkladı. Araştırmaya katılan pilotların yüzde 71'i de uçuş sırasında ender de olsa "uyuyakaldığını" itiraf etti.
Dünya Gündeminden Başlıklar  06/10/2009
Binlerce hotmail hesabı hacklendi!

İnternet devi Microsoft, bilgisayar korsanlarının elektronik mesajlaşma sistemi Hotmail'de binlerce hesabın şifresini ele geçirmelerinden dolayı bu hesaplara erişimi kapattığını açıkladı.
Dünya Gündeminden Başlıklar  06/10/2009
Nobel Tıp Ödülleri sahiplerini buldu

Amerikalı bilim adamları Elizabeth Blackburn, Jack Szostak ve Avustralyalı Carol Greider, kanser ve yaşlanmayla ilgili araştırmaları nedeniyle 2009 Nobel Tıp Ödülü'ne layık görüldü. Yapılan açıklamada, bilim adamlarının, "kromozomların hücre bölünmeleri sırasında nasıl mükemmel kopyalandıkları ve parçalanmaya karşı nasıl korundukları" konusunda temel sorunu çözdükleri belirtildi. Ödülü kazanan bilim adamlarının, çözümün kromozomun ucunda ve bunları şekillendiren enzimde olduğunu gösterdikleri kaydedildi.
Dünya Gündeminden Başlıklar  06/10/2009
Dünyanın en yüksek gökdeleni gün sayıyor

1 milyar dolara mal olan Burj Dubai'nin ilk sakinleri iki ay sonra taşınmaya başlayacak. 818 metre yüksekliğinde ve 162 kattan oluşan gökdelende her türlü lüks ayrıntılarıyla düşünülmüş
BİZE ULAŞIN