Dünya Gündeminden Başlıklar 07/10/2009

  • Çarşamba 07.10.2009
Dünya Gündeminden Başlıklar  07/10/2009
Cana değil mala geldi Ferrari'den sağ çıktı

İngiltere'nin County Durham bölgesinde bir otoyolda seyir halinde olan Ferrari marka aracın şoförü aşırı hızdan kontrolü kaybedince önce bariyerlere çarptı. Ardından alev aldı. Ancak aracın 32 yaşındaki ismi açıklanmayan şoförü kazadan sadece bileğinde meydana gelen çatlakla kurtuldu. Yanında oturan 37 yaşındaki bayan arkadaşı ise kaburga ve kalçasında meydana gelen kırıklarla kazadan yaralı olarak kurtuldu.
Dünya Gündeminden Başlıklar  07/10/2009
Hayranları internet sitesini çökertti

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin eşi Carla Bruni, kendi internet sitesini oluşturdu, ancak site ziyaretçilerin yoğun ilgisi nedeniyle ilk günden çöktü. Site üçe ayrılıyor. İlk bölümde Carla Bruni'nin eğitim ve kültür alanında oluşturduğu vakıf, ikinci bölümde BM iyi niyet elçisi olarak üstlendiği görev, üçüncü bölümde ise First Lady olarak üstlendiği görev yer alıyor.
Dünya Gündeminden Başlıklar  07/10/2009
Satürn'ün çevresinde dev halka

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), Satürn'ün etrafında şimdiye kadar görülmemiş büyüklükte bir halka tespit etti.
Dünya Gündeminden Başlıklar  07/10/2009
NASA Ay'ı füzeyle vuracak

NASA, Ay'daki su varlığına yönelik çalışmalar için Ay'ın yüzeyine füze fırlatacak. Cape Canaveral uzay üssünden fırlatılacak uzay aracı Ay'a yaklaştıktan sonra güney kutup tarafına bir füze yollayacak. Araştırmacılar, füzenin çarpmasıyla havaya yayılacak olan bulut içinde buz veya buhar halinde su izleri arayacak.
Dünya Gündeminden Başlıklar  07/10/2009
Kafatası 50 yılda kendisini yeniledi

Emekli İngilizin kafatası 50 yıl önce geçirdiği trafik kazasında kırıldı. Başına takılan metal koruyucu çıkarıldığında tıpta mucize ortaya çıktı
Dünya Gündeminden Başlıklar  07/10/2009
İsa'nın kefeni dediler sahte kumaş çıktı

Torino Kefeni olarak bilinen ve Hz İsa'nın çarmıhtan indirildikten sonra sarıldığı ve yüzünün siluetini taşıdığı iddia edilen kumaşın sahte olduğu bilimsel bir çalışmayla kanıtlandı. İtalya'nın Pavia Üniversitesi'nde görevli organik kimya profesörü Luigi Garlaschelli, insan tarafından üretilmiş olamayacağına ve doğaüstü özellikleri bulunduğuna inanılan kefenin kumaşının yeniden üretildiğini açıkladı.
Dünya Gündeminden Başlıklar  07/10/2009
'Uzay yolculuğum 35 milyon dolara değer'

KANADALI uzay turisti Guy Laliberte, Uluslararası Uzay İstasyonu'na (UUİ) seyahatinin, ödediği 35 milyon doların "her kuruşuna değer" olduğunu söyledi. Geçen çarşamba günü Rus füzesiyle uzaya çıkan, Cirque du Soleil sirkinin kurucusu ve eski bir cambaz olan Laliberte, dün yörüngeden yaptığı açıklamada, uzaya çıkmanın ve UUİ'yi ziyaret etmenin muhteşem bir yolculuk olduğunu kaydetti.
Dünya Gündeminden Başlıklar  07/10/2009
Üç Amerikalı fizikçi Nobel Ödülü'nü paylaştı

2009 Nobel fizik ödülü, ışığın fiber optik içinde aktarılması alanındaki çığır açıcı çalışmaları ve bir görüntüleme yarı iletken devresi icat etmeleri dolayısıyla Charles K. Kao, Willard S. Boyle ve George E. Smith'e verildi. İsveç Kraliyet Akademisi'nden yapılan açıklamada, ödüle layık görülen üç fizikçinin de ABD vatandaşı olduğu belirtildi. Fizik ödülünün parasal değeri 10 milyon kron (1.4 milyon dolar).
BİZE ULAŞIN