Dünya Gündeminden Başlıklar 09/10/2009

Dünya Gündeminden Başlıklar  09/10/2009
Domuz gribinden koruyan kıyafet

Japonya'da bir şirket, domuz gribi virüsüne karşı koruyucu özelliğe sahip kıyafet geliştirdiğini bildirdi.
Dünya Gündeminden Başlıklar  09/10/2009
Nobel Barış Ödülü Obama'nın!

Nobel Barış Ödülü, ABD Başkanı Barack Obama'ya verildi. Dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan Nobel Barış Ödülü'nün bu seneki sahibi ABD Başkanı Obama oldu.
Dünya Gündeminden Başlıklar  09/10/2009
'Samba dinen caiz değil'

Lübnan'da sambacı krizi... Ülkede gösteriler yapan Brezilyalı samba topluluğunun Tire kentinde yapmak istediği gösteri Şii din adamlarınca engellendi. Şiilerin yoğun olduğu Tire'nin önde gelen imamlarından Şeyh Ali Yasin, "Turizmi destekliyoruz, ama müstehcenliğe karşıyız" dedi. Bunun üzerine siyasetçilere ve güvenlik yetkililerine danışan belediye yetkilileri samba şovunu iptal etti.
Dünya Gündeminden Başlıklar  09/10/2009
Dünya için bir iyi, bir de kötü haber

Amerikalı astrofizikçiler, Apophis göktaşının 2036'da Dünya'ya çarpma olasılığının azaldığını belirtirken, aynı göktaşının 2068'de çarpması olasılığının ise arttığını bildirdi.
Dünya Gündeminden Başlıklar  09/10/2009
Michelle'in atalarını buldular

New York Times gazetesi ABD Başkanı Barack Obama ile ilk Afrika ziyaretini Gana'ya yapan ve orada da ilk iş bir köle pazarını ziyaret eden First Lady Michelle Obama'nın köklerini ortaya çıkardı. Michelle Obama'nın kökleri Georgia eyaletine 1852 yılında gemiyle gelen 6 yaşındaki Melvinia Shields isimli köle kıza kadar tespit edildi. İlk çocuğunu henüz 15 yaşındayken ismini vermediği bir erkekten doğuran genç kızın Michelle Obama'nın ülkedeki ilk akrabası olduğu düşünülüyor.
Dünya Gündeminden Başlıklar  09/10/2009
Tayland'da erkeklerle seks itirafı

Fransa, eski Cumhurbaşkanı François Mitterrand'ın yeğeni, Kültür Bakanı Frederic Mitterrand'ın Tayland'da para karşılığı 'genç erkek çocuklarla seks yaptığı itirafıyla' çalkalanıyor. 'The Bad Life' (Kötü Hayat) adlı otobiyografide Mitterrand'ın "Oğlanlar için para veriyordum... Genç piyasasının bütün bu ritüelleri, köle piyasası beni çok heyecanlandırıyor. Bu ahlaki bir bakış açısından bakıldığında iğrenç bir davranış olarak yargılanabilir, ama mantığın ötesinde, benim hoşuma gidiyor" sözleri bulunuyor. Açıklama yapan Sarkozy "Frederic Mitterrand'ın bundan dolayı bakanlıktan istifa etmesine gerek yok" dedi. Ancak istifa baskıları sürüyor.
Dünya Gündeminden Başlıklar  09/10/2009
Zebra görünümlü beyaz eşekler

Gazze'de hayvanat bahçesi sahibi zebranın gerçeğini getiremeyince, sorunu iki beyaz eşeği boyayıp zebraya benzeterek çözdü. Daha önce hiç zebra görmeyen çocukları memnun etmenin yolunu iki beyaz eşeği siyah şeritlerle boyayarak zebraya benzetmekle bulduğunu bildiren Barguti, gerçek zebrayı İsrail'in ablukası altındaki Gazze'ye Mısır sınırındaki tünelleri kullanarak getirmenin çok pahalıya çıkacağını, zebra getirmenin bedelinin 40 bin dolar olacağını söyledi.
Dünya Gündeminden Başlıklar  09/10/2009
El Cezire'ye Yahudi talip

Mısır'da yayınlanan Masriyun adlı internet sitesi, Amerikalı Yahudi işadamlarından Haim Saban'ın dünyaca ünlü El Cezire Televizyonu'nu satın almak için girişimlerde bulunduğunu öne sürdü.
BİZE ULAŞIN