Dünya Gündeminden Başlıklar 11/09/2009

Dünya Gündeminden Başlıklar  11/09/2009
Dünyanın en "esnek" kadınları

Daha önce hiç bu kadar esneğini görmüş müydünüz? Bu inanılmaz jimnastikçiler en çılgın pozisyonda bile kendilerini rahat ettirebiliyorlar ve üstüne üstlük şekilden şekle girerken bile parlak kostümleriyle göz kamaştırıyorlar.
Dünya Gündeminden Başlıklar  11/09/2009
Asansörden kurtuldu şükrederken öldü

Avusturya'nın başkenti Viyana'da mahsur kaldığı asansörden kurtulan bir Katolik, şükretmek için gittiği kilisede mihrabın altında kalarak öldü. Gunther Link (45), asansörden kurtulur kurtulmaz Weinhaus Kilisesi'ne koştu ve antik mihrap taşının altında kaldı.
Dünya Gündeminden Başlıklar  11/09/2009
Berlusconi'nin haremi giderek genişliyor

İtalyan liderin yaşadığı evlilik dışı ilişkilerle ilgili savcılık kayıtları yayımlandı. Berlusconi'nin eskort kızlara gece başına bin euro verdiği belirtiliyor.
Dünya Gündeminden Başlıklar  11/09/2009
Fotomodel hayvanlar

Hayvan eğitmeni Santisak Dulapitak, 20 yıldan uzun süredir Bangkok eteklerindeki evinde hayvanları eğitiyor. Niye mi? Reklam ya da filmlerde boy göstermeleri için.
Dünya Gündeminden Başlıklar  11/09/2009
İstanbul tufanda boğuldu

İstanbul ve Tekirdağ'da 31 kişinin hayatına neden olan seller dış basında da geniş yer buldu.Yabancı medya kuruluşları ve gazeteler seller can kaybı yaşanmasının ortak nedeni olarak, altyapı eksikliği ve dere yataklarındaki yerleşim birimlerini gösterdi.Amerikan CNN International ve İngiliz BBC gibi kuruluşlar gelişmelere haber bültenlerinde geniş yer verdi.
Dünya Gündeminden Başlıklar  11/09/2009
ABD askerleri 11 Eylül anısına koştu

Afganistan'daki Amerikan askerlerinin bir kısmı, ABD'de 11 Eylül 2001'de düzenlenen terör saldırılarının yıl dönümünde 9,11 kilometre koştu.
Dünya Gündeminden Başlıklar  11/09/2009
İkiz Kuleler'in yeri hala boş

Saldırıların ardından her yıl düzenlenen anma törenlerinde olduğu gibi bugün de iki uçağın gökdelenlere çarptığı anda saygı duruşunda bulunulacak. Törenlerin değişmeyen sorunu ise yıkılan Dünya Ticaret Merkezinin yerine dikilecek gökdelenlerin bitmeyen inşası. Avukat Barry LePater, yetkililerin sıfır noktasının yeniden inşası konusundaki başarısızlığının her yıl New Yorkluları daha çok öfkelendirdiğini belirtti.
Dünya Gündeminden Başlıklar  11/09/2009
'İlahi' hava korsanı!

Meksika'da önceki gün 104 yolcusuyla 'bomba var' denilerek kaçırılan, havada 7 tur attıktan sonra başkent Meksiko City'deki bir havaalanına indirilen uçak büyük panik yarattı.Terör eyleminden şüphelenilirken, eylemin arkasından kendisinin rahip olduğunu söyleyen uyuşturucu bağımlısı bir Bolivyalı çıktı. 17 yıldır Meksika'da yaşayan 44 yaşındaki Jose Mar Flores götürüldüğü polis merkezinde eylem için emri Tanrı ve Hz. İsa'dan aldığını söyledi.
BİZE ULAŞIN