Dünya Gündeminden Başlıklar 13/10/2009

Dünya Gündeminden Başlıklar  13/10/2009
Şampiyon oldu, sosis olmaktan kurtuldu

Rusya'nın başkenti Moskova'da 7. Domuz Olimpiyatı düzenlendi. Yavru domuzların kıyasıya koşturduğu yarışma renkli görüntülere sahne oldu. Moskova'da VDNH Sergi Merkezi'nde açılan tarım ürünleri ve sanayinin tanıtıldığı 'Altın Sonbahar' adlı fuarda, özel eğitimli yavru domuzlar arasında "Domuz Olimpiyatları" düzenlendi. 7.'si düzenlenen koşu yarışmasında domuzcuklar adeta atletler gibi kıyasıya yarıştı. Renkli görüntülere sahne olan yarışma, 7'den 70'e yoğun ilgi gördü.
Dünya Gündeminden Başlıklar  13/10/2009
4. çocuğunu doğurdu

Dünyaca ünlü Alman top model Heidi Klum 4. çocuğunu dünyaya getirdi.
Dünya Gündeminden Başlıklar  13/10/2009
Jüpiter'in uydusunda yaşam olasılığı

Jüpiter gezegeninin buzullardan oluşan uydusu "Avrupa"da yaşam olasılığının çok yüksek olduğu bildirildi. Alman Frankfurter Rundschau gazetesinin internet sayfasında yer alan bir habere göre, Avrupa'daki büyük buzulların altında, bol oksijen içeren dev bir okyanusun bulunduğu tahmin ediliyor
Dünya Gündeminden Başlıklar  13/10/2009
Anne karnında kanser riski

Bilim adamları, kanser hücrelerinin ana karnında anneden bebeğe geçebildiğini saptadılar.Annenin karnındaki bebeğine kanser "bulaştırmasının" mümkün olup olmadığı bilim adamlarının zihinlerini bir asırdır meşgul ediyordu.Teoride, kanser hücreleri plasentayı geçmeyi başarsalar bile, bebeğin bağışıklık sisteminin hastalığın bulaşmasını önlediği düşünülüyordu. Bununla birlikte anne ve bebeğin aynı kansere (genellikle lösemi ve melanom) sahip oldukları vakalar da bulunuyor.
Dünya Gündeminden Başlıklar  13/10/2009
Hava korsanı 41 yıl sonra teslim oldu

ABD'de 24 Kasım 1968 yılında, New York'tan, Porto Riko'ya gitmekte olan 281 uçuş sayılı Pan Am Havayolları'na ait yolcu uçağını üç arkadaşı ile birlikte kaçıran Luis Armando Pena Soltren'in, 41 yıl sonra New York JFK Havaalanı'nda Amerikan federal yetkililere teslim olması, konuyla ilgili dosyayı yıllardır kapatmayan Amerikalı yetkilileri sevindirdi. Teslim olan hava korsanı Soltren'in, New York JFK Havaalanı'na Küba'nın başkenti Havana'dan geldiği öğrenildi.
Dünya Gündeminden Başlıklar  13/10/2009
Vahşi karakulak 'av köpeği' oldu

Alman Patrick Ruehl karakulak cinsi altı aylık vahşi kedisiyle ava çıkmaya hazırlanıyor. "Joey" ismini verdiği kedisini av köpeği gibi yetiştiren Ruehl, onunla ava gitmeye hazır olduğunu söyledi.
Dünya Gündeminden Başlıklar  13/10/2009
Alman haber ajansı EPA'ya bir röportaj veren Ruehl, vahşi kedilerin evcilleştirilip avda kullanmasının özellikle Ortadoğu'da sık rastlanır bir gelenek olduğunu söyledi.
Dünya Gündeminden Başlıklar  13/10/2009
İki kez dördüz, bir kez ikiz doğurdu

Dünyanın iki kez arka arkaya dördüz sahibi olan tek kadını bu kez de ikiz dünyaya getirdi. 31 yaşındaki Dale Chalk, tüp bebek yöntemiyle bir kız ve bir erkek çocuk sahibi oldu. 7 yaşın altında 11 çocuğu olan Chalk, daha çok çocuk sahibi olabileceğini söyledi. 2005'de ikinci kez dördüzlere hamile kalan ve diğer dört çocuğunu dünyaya getiren Avustralyalı anne, o dönem ekonomik olarak çocukları büyütemeyebilir diyerek büyük eleştiri almıştı. Çiftin en büyük kızları Shelby 6 yaşında. İlk dördüzü 2004'te, 2005'te diğer dördüzleri dünyaya getirdi.
BİZE ULAŞIN