Dünya Gündeminden Başlıklar 24/09/2009

  • Perşembe 24.09.2009
Dünya Gündeminden Başlıklar  24/09/2009
Kaderin cilvesine bak (TAKVİM)

ABD'nin Maine eyaletinde filmlere konu olabilecek bir olay meydana geldi. Olayın kahramanları ise küçük yaşlarda evlatlık verilen Gary Nispet (35) ve Randy Joubert (36) adlı 2 kardeşti. 35 yıldır birbirlerinden haber alamayan 2 kardeş yıllarca birbirlerinden habersiz yakın mahallelerde yaşadı. Hatta birbirlerine 250 metre mesafede 2 farklı okulda eğitim gören kardeşler bir mobilyacı dükkanında tesadüf eseri işe başladı.
Dünya Gündeminden Başlıklar  24/09/2009
"Popomu ellemekten vazgeçin"

Yazar Christopher Andersen yeni kitabında, dünyanın en gözde çifti ABD Başkanı Barack Obama'yla eşi Michelle Obama'nın evliliğinin bilinmeyen yönlerini anlattı.Yazar Christopher Andersen yeni kitabında, dünyanın en gözde çifti ABD Başkanı Barack Obama'yla eşi Michelle Obama'nın evliliğinin bilinmeyen yönlerini anlattı. Andersen kitabında özellikle seçim kampanyası sırasında ikilinin ilişkisinin zor bir dönemden geçtiğini yazdı.
Dünya Gündeminden Başlıklar  24/09/2009
Doğuştan sumocu

Endonezya'da 8 kilo 700 gram ağırlığında bir bebek dünyaya geldi. Sezaryene rağmen doğumun zorlu geçtiği bildirildi. 62 santimetre boyundaki bebek gayet sağlıklı. Doğumu yaptıran doktor, "Olağanüstü bir bebek. Diğerlerinden çok daha güçlü bağırıyor ve sürekli aç" dedi. Bebeğin aşırı kilosu, 41 yaşındaki annenin şeker hastası olmasına bağlanıyor.
Dünya Gündeminden Başlıklar  24/09/2009
AIDS'in bulaşmasını önleyen aşı

AIDS virüsünün bulaşmasının önlenmesine yardımcı olacak aşı geliştirildiği bildirildi.
Dünya Gündeminden Başlıklar  24/09/2009
Bu da "timsah mafya"

İtalyan polisi, mafyanın haraç ödemek istemeyenleri korkutmak amacıyla kullandığı tahmin edilen bir "mafya timsahı" ele geçirdi. Polis, 1,7 metre uzunluğundaki ve 40 kilo ağırlığındaki hayvanı, güneydeki Caserta şehrinde mafya babasının evinde yaptığı silah araması sırasında buldu.
Dünya Gündeminden Başlıklar  24/09/2009
Köpekler için tekerlekli sandalye

Rus mühendis Vadim Jarikov, ayakları olmayan ve yürüyemeyen köpekler için tekerlekli sandalye üretti.
Dünya Gündeminden Başlıklar  24/09/2009
Kraliyet ailesini eşcinseller koruyacak

İNGİLİZ Polis Teşkilatı Scotland Yard, Kraliçe 2'nci Elizabeth ve eşi Edinburg Dükü Philip'i korumak için eşcinsel korumalar aradığını duyurdu. Scotland Yard tarafından gazetelere verilen ilanda, Kraliyet Koruma Grubu'na (S014) katılacak olan uygun adayların 12 saatlik vardiyalar şeklinde çalışacağı, Kraliçe'nin resmi ikametgah adresi olan Buckhingham Sarayı ve Kraliçe'nin diğer bir malikanesi olan Windsor Kalesi de dahil olmak üzere diğer krallık residanslarında görev alacağı yer aldı.
Dünya Gündeminden Başlıklar  24/09/2009
Koruma skandalına ilk yorum

Önceki gün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama'nın, New York Sheraton oteline giriş ve çıkış yaptıkları sırada iki liderin korumaları arasında yaşanan arbede ilgili Beyaz Saray'dan ilk yorum sözcüsü Mike Hammer'dan geldi.
BİZE ULAŞIN