Dünyanın en yetenekli 10 insanı

Dünyanın en yetenekli 10 insanı

JORDAN ROMERO

15 yaşında 7 kıtadaki en yüksek 7 dağa tırmandı

Amerikalı Jordan Romero, yedi kıtadaki en yüksek 7 dağa 15 yaşında tırmanarak rekor kırdı. Babası ve üvey annesi ile Antarktika'daki Vinson Massif Dağı'na tırmanmaya başlayan Romero, Pazar akşamı 4892 metrelik dağın zirvesine ulaşmayı başardı.

Dünyanın en yetenekli 10 insanı

10 yaşındayken Afrika'nın en yüksek dağı olan Kilimanjaro'ya ve 13 yaşındayken de dünyanın en yüksek dağı kabul edilen Everest'e tırmanan Romero, bloguna en büyük düşünün yedi kıtanın en yüksek dağlarına tırmanmak olduğunu ve ailesi bu düşünü gerçekleştirmesine yardımcı olduğu için kendisini çok şanslı hissettiğini yazmıştı.

Dünyanın en yetenekli 10 insanı

ELIANA SMITH

7 yaşında "Güzin Abla" oldu

Evet inanılmaz belki ama 7 yaşındaki Eliana Smith, yaptığı radyo programında yetişkinlerin dertlerini dinleyip onlara öğütler veriyor.

Erkek arkadaşı tarafından terk edilenler, eşiyle sorunu olanlar, ailevi problemler yaşayanlar, herkes ama herkes ona ulaşıp, sorununa çözüm bulabiliyor.

Dünyanın en yetenekli 10 insanı

Sevgilisini elinden kaçıran bir kadına tavsiyesi ise: "Onun için üzüldüğüne değmez, hayat bir erkeğin arkasından ağlayacak kadar uzun değil"...

 

Dünyanın en yetenekli 10 insanı

WILLIAM JOSEPH MOSCONI

6 yaşında profesyonel bilardocu oldu

"Cep bilardocusu" lakabı ile bilinen William Joseph Mosconi, 6 yaşında Amerika'da Profesyonel Bilardocu oldu.

Küçük bilardo dahisinin babası, bilardo masasını kullanmasına izin vermezken, o patatesleri top gibi kullanarak bilardo yeteneğini geliştiriyordu.

Ülke çapında turnuvalara katılıp başarılar kazanmaya başlayınca, babası da oğlunun küçük bir dahi olduğunun farkına vardı.

Dünyanın en yetenekli 10 insanı

1919 yılında 6 yaşında olan Willie, bilardo ustalığında o kadar ilerledi ki, Dünya Bilardo Şampiyonu Ralph Greenleaf ile final maçına hak kazandı.

Bilardo masasına bir sandalye ile yetişebilen küçük Willie, maçı kazanamasa da çıkardığı muhteşem oyun ile hafızalara kazındı.

Tabii bu yenilgi küçük dahiyi yıldırmadı: 11 yaşındayken gençlerde bilardo şampiyonu oldu. 20'li yaşlarında ise 15 kez Dünya Bilardo Şampiyonası'nı kazandı; birçok rekora imza attı ve bilardo sporunun tanıtımına yardım etti.

Dünyanın en yetenekli 10 insanı

FABIANO LUIGI CAURANA

14 yaşında en genç satranç üstadı oldu

İtalyan ve Amerikan vatandaşı olan harika çocuk Fabiano Luigi Caruana sadece 14 yaşındayken satranç üstadı ünvanını kazandı.

Dünyanın en yetenekli 10 insanı

Caruana, şu anda İtalya'da ve Amerika'da gelmiş geçmiş en genç satranç üstadı.

BİZE ULAŞIN