Kıvırcık saçlı ünlüler

Kıvırcık saçlı ünlüler

Bilgen Bengü

1970'li yılların muhteşem pop üçlüsü Cici Kızlar grubunun ünlü solisti Bilgen Bengü de kıvırcık ünlülerden. 1976 yılında Şebnem Aksu, Bilgen Bengü ve Birnur Bilginoğlu'dan oluşan Cici Kızlar yollarını ayırmış, Bilgen Bengü müziğe tek başına devam etmişti.

Kıvırcık saçlı ünlüler

Barack Obama ABD'nin 44. devlet başkanı ve ABD tarihindeki ilk siyahî devlet başkanı olan Obama belki de dünyanın en ünlü kıvırcıklarından biri. 4 Ağustos 1961'de Hawaii'de doğan ve Müslüman kökenli bir aileden gelen Obama, 20 Ocak 2009'da George W. Bush'tan başkanlığı devralmıştı.

Kıvırcık saçlı ünlüler

Beyonce

1990'larda kurulan Destiny's Child adlı grubun lideri olarak şöhret kazanan, 1981 Amerika doğumlu Beyonce Knowles da orjinalinde kıvırcık saçlı olan ünlülerden. Beyonce, 2002'de grubu geçici olarak dağıtarak ilk solo albümünü yayımlamıştı.

Kıvırcık saçlı ünlüler

Bob Ross

Aslında emekli bir asker olan ama yarım saat içinde yaptığı doğa resimleriyle çoğumuzun zihnine kazınan Amerikalı ressam Bob Norman Ross da kıvırcık saçlı ünlüler kervanından. Yakalandığı Lenf Bezi Kanseri nedeniyle 1995'te hayatını kaybeden Ross'un televizyon programları hâlâ dünya genelinde yayımlanmaktadır.

Kıvırcık saçlı ünlüler

Halle Berry

Oscar'lı kadın oyuncu Halle Berry, belki de kıvırcık saçın en çok yakıştığı ünlülerden. 14 Ağustos 1966 Ohio'da doğan güzel yıldız, 40'a yakın filmde boy gösterdi.

Kıvırcık saçlı ünlüler

Michael Jackson

Onu çok fazla bu haliyle hatırlamasak da, geçen yıl kaybettiğimiz Popun efsane ismi Michael Jackson da kıvırcık saçlıydı. Jackson ailesi'nin dokuz çocuğunun yedincisi olarak dünyaya gelen Michael Jackson, babasının kurduğu Jackson 5 grubunda 1964 yılında henüz 6 yaşındayken müzik yaşamına atılmıştı.

Kıvırcık saçlı ünlüler

Janet Jackson

Popun Kralı Michael Jackson'ın kız kardeşi Janet Jackson'ın yalnızca müziğe olan yeteneği değil aynı zamanda saçları da ağabeyine benziyor...

Kıvırcık saçlı ünlüler

Lenny Kravitz

Gitardan klavyeye kadar neredeyse tüm müzik aletlerini çalabilen ABD'li müzisyen Lenny Kravitz de gür kıvırcık saçlarıyla dikkat çekiyor.

BİZE ULAŞIN