Makyajsız selfie akımı

Makyajsız selfie akımı

BAKIN, SİZ BUNU HAK ETTİNİZ

Emekli model Tyra Banks, Instagram paylaşımıyla herkesi şaşırttı. Yüzünün en doğal halini görüntüleyen Banks "Size gerçek beni göstermeye karar verdim" diyerek bu pozunu paylaştı.

Makyajsız selfie akımı

Bir süre önce uzun saçlarını kısacık kestiren 41 yaşındaki Banks'ın zerre makyaj olmayan ve yüzünün tüm kusurlarını gözler önüne seren bu paylaşımı aslında bir tür protesto.

Banks, bir anlamda bu pozuyla Instagram'da çok yaygın kullanılan, herkesi ve herşeyi olduğundan daha güzel hatta bazen kusursuz gösteren filtre uygulamalarına "yanıt" olarak paylaştı.

Makyajsız selfie akımı

Tyra Banks, kariyerinin başından bu yana uzun kullandığı saçlarını kısacık kestirerek dış görünüşünde büyük bir değişiklik yaptı.

Makyajsız selfie akımı

BENİM YÜZÜM BENİM POZUM

Herkesin çeşitli filtreler ve ışık oyunları yardımıyla güzel görünmeye çalıştığı sosyal medya dünyasında bir süredir rağbet gören bir akım var: Makyajsız özçekim.. Dünyanın dört bir yanından ünlü ya da ünsüz milyonlarca kadın yüzlerinin en doğal haliyle fotoğraflarını çekip

Instagram'da #nomakeupselfie etiketi altında paylaşıyor. İlginç bir biçimde çok da beğeni alıyorlar. Ünlülerin bazıları ise kanser araştırmalarına kaynak sağlamak gibi amaçlarla katılabiliyor bu akıma.

İşte hem ünlülerin hem sıradan kadınların #nomakeupselfie başlığı altında paylaştığı o pozlardan örnekler.

Makyajsız selfie akımı

BEN ASLINDA BUYUM

Yıllara meydan okuyan top model Heidi Klum "kendini ele verdi."

41 yaşındaki Klum, önceki gün Instagram sayfasında paylaştığı iki pozuyla, bir makyöz ve kuaförün nasıl harikalar yaratabileceğini gösterdi.

Dört çocuk annesi Heidi Klum, görev aldığı bir çekimden önce saçı ve makyajı yapılmadan çektiği pozunu paylaştı.

Makyajsız selfie akımı

Ardından da hem makyajlı hem de saçı yapıldıktan sonra çektiği selfie'ye sayfasında yer verdi.

Makyajsız selfie akımı

IRINA'NIN GERÇEK YÜZÜ

Dünyanın en gözde top modellerinden biri olan Irına Shayk, paylaştığı makyajsız selfie'siyle konuşuluyor.

29 yaşındaki Shayk, dağınık saçları ve tek bir gram makyaj olmayan yüzüyle bile kusursuz derecede güzel görüntüsüyle dikkat çekti.

Makyajsız selfie akımı

Shayk; zaman zaman bu tarz pozlarını sosyal medyadaki takipçileriyle paylaşıyor. Bir keresinde de tatilde çektiği bu kare ile gündem yaratmıştı.

BİZE ULAŞIN