Metroda yeni dönem başlıyor

Gelişen teknolojiyle birlikte günlük yaşamda hayatımızı kolaylaştıracak bazı ürünler ortaya çıkmaya başladı.

Metroda yeni dönem başlıyor

Metrodaki tutamaçlar değişiyor, yurtdışında başlayan yeni uygulama yolcuları bayağı eğlendireceğe benziyor! İşte o müthiş değişiklik...

Metroda yeni dönem başlıyor

Endüstri tasarımcısı Jiang Qian aynı zamanda video oyunu olan metro tutma kemeri tasarlamış. Kemerin her iki tarafında da basacağınız düğmeleri var. Joystick yerine tutma kemerini sağa sola çevirerek hareketleri kontrol ediyorsunuz.

Metroda yeni dönem başlıyor

Jiang aynı zamanda trende dengenizi bulmaya çalışırken de oynayabileceğiniz eğlenceli oyunlar tasarlıyor. Adı Strap Game olan kemer; telefonunuzdaki Angry Birds'ün aksine ineceğiniz durağa yaklaşınca sizi uyarıyor.

Metroda yeni dönem başlıyor

Anti kambur duruş ekranı

Philips'in ErgoSensor monitörünün önünde kambur durduğunuz anda dik durmanız için uyarı alıyorsunuz. Sensör sayesinde sırt ağrıları ve göz yorgunluğu için kamerayla vücut pozisyonunuz takip ediliyor ve nasıl oturduğunuz belirleniyor.

Metroda yeni dönem başlıyor

Ekrana çok mu yakınsınız ya da boynunuzu çok mu eğdiniz, sizi ergonomik doğru pozisyon için uyarıyor. Ayrıca bu monitör ayağa kalkıp ara vermeniz için de uyarıyor.

Metroda yeni dönem başlıyor

Daha iyi görünen filmler

Film projektörü saniyede 27 görüntü gösteriyor. Yönetmen James Cameron ve Peter Jackson bu sayıyı 48'e hatta 60'a çıkarmayı öneriyor. Bu buluşla filmlerde renkler daha parlak, daha keskin görüntü ve hareketler daha yumuşak olacak.

Metroda yeni dönem başlıyor

Düşünen dişler

Princeton ve Tufts'taki bilim adamları "çok ince" diş sensörü üzerinde çalışıyorlar. Bakteri, diş taşı ya da enfeksiyon olduğu anda sensör alarm gönderiyor ve ayrıca bu bilgiyi dişçinizle de paylaşıyor. Bu sistem midedeki ülser ve kanser hastalıkları araştırmalarında tükürük teşhisinde kullanılmış.

Metroda yeni dönem başlıyor

Robot evcil hayvan

British Colombia Üniversitesi "akıllı tüy"e sahip robot evcil hayvan üretti. Şefkatli ya da öfkeli bir ruh hali ile dokunduğunuzda, "duruma göre" tepki veriyor bu robot. Alerjisi olanlar ya da evcil hayvanından uzakta kalanlar için ideal.

BİZE ULAŞIN