Son dakika: Corona virüsün ilk çıktığı hayvan pazarından yeni virüsler çıkabilir! 20 bin kişinin ölümüne neden olan...

Çin'de bir hayvan pazarında ortaya çıkan corona virüs nedeniyle dünyada 20 bin kişi hayatını kaybetti. Corona virüsle ilgili son dakika haberleri peş peşe geliyor. Son olarak İspanya'da ölü sayısı 3.434 oldu ve Çin'i geride bıraktı. Virüsün yeni merkezi İtalya'da ise ölü sayısı 6.820 oldu. Ülkemizde de yeni tip koronavirüs nedeniyle 44 kişi yaşamını yitirdi. Ölümcül virüsün çıkış noktası olan Vuhan şehrinde virüsün yayılma hızının azalmasının ardından hayvan pazarlarındaki alışkanlıklar geri geldi. Corona virüsünden sonra hanta virüsün de bir kişinin ölümüne neden olması bilim dünyasındaki korkuyu arttırdı! İşte son dakika gelişmeleri...

Çarşamba 25.03.2020 16:12 Güncelleme: Çarşamba 25.03.2020 16:24
Son dakika: Corona virüsün ilk çıktığı hayvan pazarından yeni virüsler çıkabilir! 20 bin kişinin ölümüne neden olan...

İlk ortaya çıktığında Avrupa'nın uzaktan seyrettiği corona virüs, şimdilerde en çok Avrupa'da can kaybına neden oluyor. Vuhan'da hastalığın yayılma hızı düştü, insanlar normal hayatına devam etmeye başladı. Yarasa, fare, tavuk embriyosu, yılan çorbası, tavşan kafası, domuz başı, böcek çeşitleri, domuz bağırsağı, tavuk ayağı, kurbağa yavrusu gibi yiyecekleri tüketen Çinlilerin önümüzdeki yılarda dünyaya yeni virüsler kazandırmasından korkuluyor. Yeni tip koronavirüs yüzünden Dünyada corona virüs testi pozitif çıkan 436.159 insan var, her geçen gün hastalığa yakalanan kişi sayısı da artıyor. Bir son dakika gelişmesi de İspanya'dan geldi.

İSPANYA'DA ÖLÜ SAYISI ÇİN'İ GEÇTİ!

Son 15 gün içerisinde İspanya'daki ölümler de hızla arttı. Hastalığın dünyaya yayıldığı sırada Çin ve İran özelinde seyreden Covid-19 Avrupa'ya sıçradı. İtalya'da 67.176, İspanya'da 47.610, Almanya'da 34.009; ABD'de ise 55.225 kişinin testleri pozitif çıktı. İspanya'da hayatını kaybedenlerin sayısı 3,434 oldu ve Çin'i geride bıraktı.

Son dakika: Corona virüsün ilk çıktığı hayvan pazarından yeni virüsler çıkabilir! 20 bin kişinin ölümüne neden olan...

Çin'de Aralık ayında ortaya çıkmasından bu yana, ölümcül hastalık Antarktika hariç tüm kıtaları etkiledi. Hükümetleri, yayılmasını önlemek için aşırı önlemler almaya zorladı ancak corona virüsü, binlerce kişinin hayatını alanilk katil virüs değil. Ve muhtemelen son olmayacak.

On yıllar boyunca, hastalıklar endişe verici bir şekilde ortaya çıkarak dünyaya yayıldı. Kaynak genellikle Çin oldu.

İşte Çin'de mide bulandıran 'Wuhan Market'in görüntüleri +18 | Video