Son Dakika Haberi: Dünya Sağlık Örgütü'nden flaş Coronavirüs çağrısı!

Son Dakika Haberi: Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs salgınıyla ilgili olarak son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Çin'de ortaya çıkan bu ölümcül hastalık dünyada en çok İtalya'da can aldı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamada salgın pandemi ilan edilmişti ve örgütten yapılan açıklamada ABD'nin salgının merkez üssü haline geldiği ifade edilmişti. Bugün Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan son dakika açıklamasında ise ülkelere çok önemli bir çağrıda bulunuldu. İşte DSÖ'nün o çağrısı ve yaşanan gelişmeler:

Çarşamba 25.03.2020 23:24 Güncelleme: Çarşamba 25.03.2020 23:36
Son Dakika Haberi: Dünya Sağlık Örgütü'nden flaş Coronavirüs çağrısı!

Son Dakika Haberi: Çin'in Hubei Eyaletinin Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan Coronavirüs salgınıyla ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan flaş açıklamada, ülkelere çok önemli bir çağrıda bulunuldu. Dünya Sağlık Örgütü ayrıca yaptığı son açıklamada ABD'nin ölümcül virüs salgınında merkez ülke haline gelebileceğini belirtmişti. İşte Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan o flaş açıklama:

Son Dakika Haberi: Dünya Sağlık Örgütü'nden flaş Coronavirüs çağrısı!

"VİRÜSE KARŞI ATAĞA GEÇMEK İÇİN..."

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı önlemler kapsamında tecrit (sokağa çıkma yasağı) kararı alan ülkelere yönelik, "Bütün ülkelere, bu zamanı virüse karşı atağa geçmek için kullanmaları çağrısında bulunuyoruz." dedi.