İlginç tıbbi vakalar

İlginç tıbbi vakalar

Kulağının içine yuva yapmış

Çin'de hastaneye aşırı kulak kaşıntısı şikayeti ile başvuran kadının kulağında canlı bir örümcek bulan doktorlar şok oldu. Kadının beş gün kadar önce uyurken kulağına giren ve halen canlı halde orada yaşayan örümceğin nasıl çıkarılacağını doktorlar uzun süre tartıştı.

İlginç tıbbi vakalar

Örümceğin aletle çıkarılması fikrinden bacaklarındaki tüylerin kadının kulağına zarar verme ihtimali yüzünden vazgeçen doktorlar, tuz solüsyonu kullanarak örümceğin kendi kendine kulaktan çıkmasını sağladılar.

İsmi sadece Bayan Lee olarak açıklanan kadının, Hunan'da bulunan hastanede yapılan operasyonla örümcekten kurtulmasının ardından gözyaşları içerisinde kaldığı bildirildi.

İlginç tıbbi vakalar

6 yıl ikizini karnında taşıdı
Hindistan'da ölü ikiziyle birlikte yapışık olarak dünyaya gelen Deepak Kumar Paswan, 6 yıllık çilenin ardından ameliyatla normal hayatına döndü. Küçük Deepak, Bangalore'deki Fortis Hastanesi'nde gerçekleştirilen operasyonla cansız ikiz kardeşinin organlarından kurtuldu.

İlginç tıbbi vakalar
Çin’deki doktorlar, küçük Kang Mengru’nun karnındaki fetüsün kendi ikizi olduğuna inanıyor.
İlginç tıbbi vakalar
Bacaklarındaki lenf ile ilgili şişmelerden dolayı büyük acı duyan Tayvanlı Wang Chen’in acıları belki de bu Tayvanlı uzmanın müdahalesi ile son bulacak.
İlginç tıbbi vakalar
Çinli Rex Xin sırtındaki koldan cerrahi müdahale ile kurtuldu.
İlginç tıbbi vakalar
Bilim adamları, hala ellerinde ve ayaklarında çok büyük siğiller olan ağaç adamın sırrını çözmeye çalışıyor.
İlginç tıbbi vakalar
Dört kol ve dört bacakla doğan Hindistanlı Lakshmi Tatma, 30 cerrahın katıldığı ameliyat sonunda fazla uzuvlarından kurtulmuştu.
BİZE ULAŞIN