En ucuz tüketici kredileri

En uygun kredi hangi bankada? Kredi alırken nelere dikkat etmeli? Hangi bankadan maaşınızın kaç katına kadar kredi alabilirsiniz?..

En ucuz tüketici kredileri

İhtiyaç kredilerinde aylık faizlerin yüzde 0.44’e kadar düşmesi, tüketicilerin artık bu ürünleri daha rahat kullanmasını sağlıyor. Bu arada bankalar da ardı ardına kampanyalar düzenleyerek, tüketiciyi kendilerine çekmek için yarışıyor. Hal böyle olunca da tüketici açısından tam bir bahar havası yaşanıyor.

En ucuz tüketici kredileri

Haftalık ekonomi dergisi Para bu haftaki sayısında en ekonomik ihtiyaç kredilerini derledi. Dergini haberine göre bankacılık sektöründe rekabet arttıkça faizler düşüyor vadeler de uzuyor. Örneğin, 5 bin liralık krediyi aylık yüzde 0.44 faiz ve 238 lira dosya masrafı ödeyerek almak mümkün. Ancak ihtiyaç kredilerinde vade ve kredi tutarı artıkça faizler de yükseliyor.

Peki en uygun kredi hangi bankada? Kredi alırken nelere dikkat etmeli? Hangi bankadan maaşınızın kaç katına kadar kredi alabilirsiniz?.. İşte ayrıntılar:

En ucuz tüketici kredileri

30 NİSAN SON GÜN!

Türkiye İş Bankası, ücretli çalışanlara maaşının 10 katına kadar ihtiyaç kredisi veriyor. İhtiyaç kredisi başvuruları Bankamatiklerden, internet sitesinden ve şubelerden yapılıyor. Nisan ayı başında başlayan 10 Kat Maaş Kredisi kampanyası, 30 Nisan’a kadar sürecek. Bu kampanyadan kamu ve özel sektör çalışanları ile serbest meslek sahipleri yararlanabiliyor. Uygun faiz oranıyla masraflı ve masrafsız kredi seçenekleri sunuluyor.

En ucuz tüketici kredileri

10 Kat Maaş Kredisi kapsamında yüzde 1.05 faiz oranıyla masraf ödeyerek ya da yüzde 1.15 faiz oranıyla masrafsız kredi seçeneğinden 48 aya kadar vadeyle kredi almak mümkün. 1.05 faiz oranıyla 48 ay vadeli 5 bin liralık kredi için 115, 10 bin liralık kredi içinse 250 lira masraf alınıyor.

 

En ucuz tüketici kredileri

Kredi miktarı artıkça ücretler de artıyor. Örneğin, aynı koşullarda 15 bin liralık kredi için 350, 20 bin liralık kredi içinse 450 lira ücret alınıyor. Yine İş Bankası’ndan yüzde 1.05 faizle 48 ay vadeli kredi alındığında aylık 275 lira taksit ödemek gerekiyor. Bu kredi için 250 lira dosya masrafı alınıyor. Aynı kredi aynı vade ve yüzde 1.15 faizle alındığında ücret ödenmiyor. Aylık ödenen tutarsa 282 liraya çıkıyor.

En ucuz tüketici kredileri

MEMLEKETİ ÇOŞTURAN KREDİ

Garanti Bankası’nın 30 Nisan’a kadar geçerli “Memleketi Coşturan Kredi” kampanyasında yüzde 0.44 faiz oranıyla 5 bin liralık kredi 12 ay vadeli alınabiliyor. Vade uzadıkça faiz oranı da artıyor. Örneğin, aynı tutardaki kredi 36 ay vadeyle alındığında faiz oranı 0.78’e çıkıyor. En uzun vadeli kredi ise yüzde 1.04 faizle 20 bin liraya kadar 60 ay vadeli olarak veriliyor.

En ucuz tüketici kredileri

Ücretli çalışanlar, Garanti Bankası’ndan maaşlarının 10 katını aşan tutarlarda ihtiyaç kredisi kullanabiliyor.  Bu miktar, kişinin kredibilitesine göre değişiyor. Ayrıca Garanti Bankası’nın emniyet mensuplarına, sağlık personeline, emeklilere ve çeşitli meslek gruplarına özel cazip faizli kredi kampanyaları da bulunuyor.

En ucuz tüketici kredileri

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı  Ali Fuat Erbil, kredi kullanımı açısından bakıldığında, ihtiyaç kredilerinde geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 20’nin üzerinde artış görüldüğünü söylüyor. Garanti Bankası olarak özellikle bu yıl destek kredisinde yüzde 30’un üzerinde artış beklediklerini kaydeden Erbil, kredi kullanım süreçlerinin kolaylaştığına da vurgu yapıyor.

 

BİZE ULAŞIN