Salı 21.09.2021 09:39 Güncelleme: Salı 21.09.2021 09:42

TEKNOFEST'te yeni sürprizler: Dünyada ilk defa yapılacak

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, bu yıl bir dizi sürprizle ziyaretçilerini ağırlayacak. İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bugün başlayacak ve 26 Eylül'de sona erecek etkinlik öncesi T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar bilgilendirme yaptı. Bayraktar, "Dünyada ilk defa hem insansız hem insanlı hava araçlarının birlikte yaptığı bir gösteri göreceğiz." dedi.

ABONE OL
TEKNOFEST’te yeni sürprizler: Dünyada ilk defa yapılacak

TEKNOFEST, Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kurumları, medya kuruluşları ve üniversitelerin de aralarında bulunduğu 72 paydaşın destekleriyle İstanbul Atatürk Havalimanı'nda başlayacak ve 26 Eylül'de sona erecek.

TEKNOFEST’te yeni sürprizler: Dünyada ilk defa yapılacak

Selçuk Bayraktar, basın mensuplarının etkinliğe yönelik soruları üzerine, TEKNOFEST'in dördüncü yılında ilk başladığı yerde, İstanbul'da olduğunu söyledi.

Etkinliği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Sağlık Bakanlığının yönergeleri doğrultusunda gerçekleştireceklerini dile getiren Bayraktar, "45 bin takımda 200 binden fazla öğrencimiz başvurdu yarışmalara. İlk yıl 20 bin, ikinci yıl 50 bin, üçüncü yıl 100 bin ve dördüncü yılında dünyada açık ara rekor şekilde başvuru aldık." dedi.