Ünlüler ticareti sevdi!

Ünlüler ticareti sevdi!

Günün birinde Erkan Petekkaya’dan et, Ozan Güven’den ise ayakkabı alabilir, İbrahim Kutluay’ın mekanında yemek yedikten sonra Oktay Kaynarca’nın oto yıkamacısında aracınızı yıkatabilirsiniz.
 

Ünlüler ticareti sevdi!

Onlar kendi alanında sayısız başarılara imza atmış isimler. Bazıları oyuncu, bazıları şarkıcı, bazıları ise sporcu. Fakat onların asıl ortak noktası kazançlarını farklı yatırımlara dönüştürmüş olmaları. Her yerde bir ünlünün dükkanına rastlanabilen günümüzde  Samanyolu’nun medya& magazin dergisi Kehkeşan ise sanat camiasından ticarete atılan ünlü isimleri derledi. İşte o isimler;

Ünlüler ticareti sevdi!

BAYHAN

2003 yılında düzenlenen Popstar yarışmasıyla ünlenen Bayhan Gürhan iki albümden sonra ilk işi olan çiğköfteciliği de unutmadı. Şimdilerde STV’nin Kendimize Doğru dizisinde oynayan şarkıcının şirin dükkanı Ortaköy’de B.Ç adı altında çiğköfte severlere hizmet veriyor.

Ünlüler ticareti sevdi!

EBRU GÜNDEŞ

1993 yılında çıkardığı Tanrı Misafiri albümü ile adını tüm Türkiye’ye duyuran Ebru Gündeş’in, abisi Cengiz Kumartaşlıoğlu ile Tekirdağ Muratlı’da aldığı büyükbaş hayvancılık tesisi bulunuyor. Her geçen yıl tesisi biraz daha büyüten şarkıcı Ege ve Marmara’da aldığı yeni yerlerle besicilik işine tamamen adapte olmuşa benziyor. Ebru Gündeş, Güntaş Tarım Hayvancılık ismi altında besicilik faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Ünlüler ticareti sevdi!

EMRAH

Küçük Emrah büyüdü ve hayatının merkezine mesleği dışında sporu da yerleştirdi. İstanbul’un Fulya ilçesindeki Polat Towers’da bulunan spor merkezinde bir gün spor yaparken, aklından burayı satın alma fikri geçen ünlü şarkıcı, karşılıklı görüşmeler sonucunda 2 milyon dolara bu spor kompleksinin sahibi oluyor. Emrah’ın aynı zamanda gayrimenkul yatırımları ve Emrah Müzik Yapım adında bir prodüksiyon şirketi de var.

Ünlüler ticareti sevdi!

ERKAN PETEKKAYA

1993’ten beri kadrolu devlet tiyatrocusu olan Erkan Petekkaya, Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde canlandırdığı Ali Kaptan rolüyle 7’den 70’e tanınır hale geldi. Ünlü oyuncu, uzun yıllardan beri hayalini kurduğu kasap dükkanını geçtiğimiz yıl Beykoz’da açtı. Mest Et kasap dükkanı ile Petekkaya’da ticarete atılan ünlüler kervanına katıldı.

Ünlüler ticareti sevdi!

HÜLYA AVŞAR

Ünlü sanatçı sanat hayatında olduğu gibi ticarette de başarılı olan isimlerden. Avşar kızı geçtiğimiz yıllarda Çakıl Company By-Hülya ve Çakıl Company By-H isimleriyle adını markalaştırmıştı. Adını taşıyan tişörtler uzun süredir piyasada olan Hülya Avşar’ın yakında lüks bir otel zincirinin spor salonlarını işletileceği söyleniyor.

Ünlüler ticareti sevdi!

İBRAHİM KUTLUAY

Ünlü basketbolcu İbrahim Kutluay ile eşi Demet Kutluay, mutfakla araları iyi olmamasına rağmen dekorasyon zevklerine güvenerek Eyüp’teki Flatofis’te, Latife adlı bir restoran açtılar. Kutluay çifti, restoranın menü içeriğini ise ortak oldukları Enis Şener’in sorumluluğuna bırakmış. Restoran haricinde İbrahim Kutluay’ın 2001 yılında, basketbol alanındaki bilgi ve deneyimini gelecek nesillere aktarmak düşüncesiyle, birkaç arkadaşıyla birlikte açtığı İbrahim Kutluay Basketball Academy’yi kurduğunu biliyoruz.

BİZE ULAŞIN