5 kadın 5 gerçek yüz

5 kadın 5 gerçek yüz
5 KADIN 5 GERÇEK YÜZ

Güzellikleri nam salmış 5 kadın; Yonca Ebüzziya, Azra Akın, Mine Tugay, Sedef Avcı ve Demet Kutluay, Marie Claire dergisi için yüzlerinde makyaj olmadan objektif karşısına geçti. Hepsi de samimiyetle itiraf etti: En güzeli doğal olmak!
5 kadın 5 gerçek yüz
SEDEF AVCI

Makyaj bana yakışmıyor beni çirkinleştiriyor!

Makyajın hayatımda çok fazla yeri yok! Günlük hayatta sadece allık ve maskara, bir de dudak nemlendiricisi kullanırım. Zaten bana makyaj yakışmıyor, hatta çirkinleştiriyor. Fazla makyaj yapınca bir de bana sıkıntı geliyor.
5 kadın 5 gerçek yüz
Kendimi iyi hissetmediğim zamanlarda normale göre daha fazla makyaj yaptığımı ben de şaşırarak fark ediyorum. Ancak bu kadınların geneline özgü bir içgüdü.
5 kadın 5 gerçek yüz
AZRA AKIN

Erkekler gibi yüzümü yıkar, dışarı çıkarım!

Makyaj dendiği zaman aklıma bir allık ve bir ruj geliyor. Belki gece olunca gözleri belirginleştirmek için bir eyeliner sürülebilir, o kadar... Çok özel bir çekim olmadıkça abartılı makyajı sevmiyorum. Zaten aşırı makyaj da bana yakışmıyor. Kendinize yakışanı bulabilirseniz; tabii ki doğal olmak şartıyla makyaj çok güzel bir şey! Ancak makyaj sizi kapatmamalı, tam tersi güçlü yanlarınızı ortaya çıkarmalı. Örneğin gözleriniz çok güzelse, bir maskara sürdüğünüzde daha havalı durabilir.
5 kadın 5 gerçek yüz
Erkekler şanslı tabii. Yüzlerini yıkayıp çıkıyorlar ama valla ben de öyle çıkabiliyorum. (Gülerek) O yüzden ben de şanslıyım.
5 kadın 5 gerçek yüz
MİNE TUGAY

Mutsuzken aynaya bakmam arada savaş boyamı sürerim!

Makyaj kendini iyi hissetmek ve doğru ifade etmek için gerekli bir araç. Oynadığım karakter için nasıl elzemse, hayatta da makyaj benim için buna yakın bir yerde. Bir kadının ne söylemek istediğini, o gün nasıl olduğunu yaptığı makyajla anlamak mümkün olabilir ama biz kadınlar bazen makyajı yanıltmak için de kullanabiliriz. Ben mutsuzken çoğunlukla aynaya bakmadığımdan, pek makyaj yaptığım söylenemez.
5 kadın 5 gerçek yüz
Yine de bazen kötü ruh halinden kurtulmak için de makyaj yapabilirim. Bir nevi kendime karşı savaş boyası sürüyorum.
5 kadın 5 gerçek yüz
DEMET KUTLUAY

İbrahim beni doğal halimle seviyor!

Ben makyajı ancak ‘rötuş’ olarak görüyorum. Makyaj bence abartıdan uzak olmalı... Erkekler kadını doğal halleriyle seviyorlar. Eşim de öyle... İbrahim (Kutluay) benim makyajsız halimi çok beğenir. Erkekler, gerçek duygular beslediğinde karşılarında gerçek bir kadın görmeyi istiyor. Yaşlanmaktan endişe etmiyorum çünkü şu anda hayatımdaki taşlar yerine oturdu.
BİZE ULAŞIN