Defilelerin favori DJ’i Serhat Erdem

süresince 10 defilede 'lik yapan Serhat Erdem, dünyaca ünlü markaların dikkatini çekti ve cebinde yeni tekliflerle Türkiye'ye döndü

Cumartesi 05.10.2019 09:44 Güncelleme: Cumartesi 05.10.2019 09:45
Defilelerin favori DJ’i Serhat Erdem

10 yılı aşkın süredir kulüplerde DJ'lik yapan Serhat Erdem aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü son sınıf öğrencisi. Moda dünyasıyla ilişkisi 2013 yılında Miss Turkey Güzellik Yarışması'nın müziklerini yapması için aldığı teklifle başlamış. Yarışmayla birlikte moda DJ'liğinin kendisine daha uygun olduğunu fark etmiş ve dünyada kendini kanıtlamış markaların defilelerinde müzik direktörlüğü yapmak için çalışmalarına başlamış. 26 yaşındaki Erdem geçen hafta Paris Moda Haftası'ndaydı. Glaudi, Zara Umrigar, Anastasia Kiefer, Bruno Caruso, C.R. LEE, Dovita Bridal, Irene Angelopoulos, Black by MZ, Miriam Budet ve Mirit Rodrig defilelerinde setin başına geçti. Çaldığı setlerle ünlü markaların dikkatini çekti, yeni teklifler aldı. Türkiye'ye döner dönmez de sorularımızı yanıtladı.

Defilelerin favori DJ’i Serhat Erdem

- Müzikle nasıl tanıştınız?
- Küçükken evde 33'lük plaklar ve Technics 1210 plakçalar vardı. Onları bozarak başladı hikayem. 14 yaşımdayken, profesyonel olarak DJ'lik yapmak istediğime karar verdim ve ardından bu alanda eğitim almaya başladım.

- Moda ile müzik arasında nasıl bir ilişki var?
- Moda ve müziğin ayrılmaz bir bütün olduğunu, müziksiz bir defilenin ruhsuz kalacağını düşünüyorum. Defile görsele hitap ederken müzik ise insanın duygularına hitap ediyor. Ama hazırlanan koleksiyonlarla örtüşen müzik bulmak her zaman kolay olmuyor. Bu yüzden son yıllarda başarılı DJ'ler koleksiyonlara uygun müzikler üretmeye başladılar.