Demir Demirkan: Binlerce kez şükrediyorum sonsuza kadar müteşekkirim

İstediği müziği yapıyor, dünya meselelerine kafa yoruyor, sağlıklı yaşıyor, üç buçuk yaşındaki oğlu Atlas büyürken yanında olmaya özen gösteriyor. Efsanevi Pentagram grubunun üyesi Demir Demirkan'la solo kariyerinin en başarılı albümlerinden 2004 İstanbul 'un 15. yıl turnesine çıkmaya günler kala buluştuk

Pazar 06.10.2019 11:15 Güncelleme: Pazar 06.10.2019 11:20
Demir Demirkan: Binlerce kez şükrediyorum sonsuza kadar müteşekkirim

Demir Demirkan, rock ve heavy metal müziğin simge isimlerden biri. Bu türün gelişmesinde katkıları çok. Bir süredir müzik çalışmalarına ailesiyle birlikte yerleştiği ABD'de devam ediyor. Ama Türkiye'deki hayranlarını da ihmal etmiyor. Verdiği konserlerde onlarla buluşmaya devam ediyor. Şu sıralarda da 'isyanın bayrağı' olarak nitelendirdiği 2004 İstanbul albümünün 15. yıl turnesine hazırlanıyor. 3.5 yaşında bir erkek çocuk babası olan müzisyenle, raflarındaki binlerce kitapla güzelleşen Minoa Kafe'de buluşup sohbet ettik.

Demir Demirkan: Binlerce kez şükrediyorum sonsuza kadar müteşekkirim

- Müzik çalışmalarınızda sanki İngilizceye ağırlık verdiniz gibi görünüyor.
- Tam olarak öyle değil aslında. Kariyerimi yaşadığım yere taşımaya çalışıyorum, dolayısıyla çalışmalarımı da İngilizce yapmam gerekiyor. Mayısta çıkan Elysium in Ashes içime sinen, çok sevdiğim bir albüm oldu. Ama seyircide kafa karışıklığına neden olduğunun farkındayım.