Kate Middleton yerinde olmak istemezdiniz

Kate Middleton yerinde olmak istemezdiniz

O kadar da masal gibi değil

Yeryüzünde Kate Middleton'ın adını duyduğunda onun gibi olmaya özenen kaç milyon tane genç kız vardır kim bilir! Önce bir düşünelim: Sıradan bir ailede dünyaya gelip gerçek bir prensin kalbini çalıyorsunuz. Sonra da onunla evlenip gerçek bir sarayda yaşamaya başlıyorsunuz. Başka koşullarda yanına bile yaklaşamayacağınız soyluluk unvanları, göz kamaştıran mücevherler. Üstelik ileride gerçek bir kraliçe olup tahta çıkmak da cabası. Dışarıdan görünüş bu.

Kate Middleton yerinde olmak istemezdiniz

Ama elbette hiçbir şey dışarıdan göründüğü gibi değil. Kate Middleton'ın hayatı da uzaktan göründüğü kadar çekici olmayabilir bazı ayrıntılar ortaya döküldüğünde...
Gelin o ayrıntılara bir de yakından bakalım. Sonra da bir kez daha düşünün, gerçekten onun yerinde olmak ister miydiniz...

Kate Middleton yerinde olmak istemezdiniz

Kendine ait bir kariyeri olmayacak

Belki de Kate Middleton da küçük bir kızken günün birinde kraliyet ailesinin bir üyesi olmayı hayal etmişti. Sonunda oldu da! Ama o artık sadece bir kraliyet ailesi üyesi. Cambridge Düşesi Catherine.
Sonuçta bu bir kariyer değil, ve Middleton'a torunuyla evlendiği için Kraliçe 2. Elizabeth tarafından verilen bir unvan. Yani Kate Middleton hayatı boyunca, öğretmen ya da avukat gibi bir meslek sahibi olarak anılamayacak. Kardeşi Pippa gibi canı istediğinde kitap yazıp canı istediğinde dans derslerine gidemeyecek.

Kate Middleton yerinde olmak istemezdiniz

Sosyal medya da ne!

34 yaşındaki Kate Middleton pek çok yaşıtı gibi Facebook, Instagram ya da Twitter hesaplarına sahip olamayacak. Kocasının, çocuklarının ya da gittiği yerlerin fotoğraflarını çekip paylaşamayacak. Onun yerine bu işleri sarayın resmi görevlileri, resmi hesaplardan son derece resmi bir şekilde yapıyor.

Kate Middleton yerinde olmak istemezdiniz

Geçmişte çekilen fotoğraflar

Eski fotoğraflarınız hayatınız boyunca peşinizi bırakmayacak. Tıpkı Kate Middleton'ın yıllar önce okuldaki bir defile giydiği şeffaf elbiseyle çekilen pozu gibi. İşin aslına bakılırsa Prens William'ın onu bu defilede bu kıyafetle gördüğü ve gözlerini alamadığı söyleniyor.

Kate Middleton yerinde olmak istemezdiniz

Yani iddialara göre Middleton, o şeffaf elbise sayesinde bugün sarayın gelini oldu. Ama yine de dakika bu fotoğrafın gözlerinin önüne getirilmesinden çok da hoşlanıyor olamaz büyük olasılıkla.

Kate Middleton yerinde olmak istemezdiniz

Bir sürü insanın gözleri üzerinize dikilecek

Yani bir başka deyişle resmi görevleriniz dışında da size yöneltilmiş bir sürü bakış, bu kadar değil onlarca objektif ve kamera, adım adım sizi takip edecek. Sıradan bir günde çocuğunuzla sokağa çıktığınızda ya da canınız alışverişe gitmek istediğinde bunun bile tadını çıkaramayacaksınız. Gittiğiniz her yer, giydiğiniz tüm kıyafetler ve yaptığınız her hareket öyle ya da böyle bazen de canınızı sıkan haberlere konu olacak.

Kate Middleton yerinde olmak istemezdiniz

Ne giyeceğinize başkaları karar verecek

Kate Middleton'ın canı ne isterse onu giydiğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Elbette onun da istediklerini giydiği zamanlar oluyordur ama çok da değil. Çünkü iddialara göre Middleton'ın kamu görevleri sırasında giyeceklerine Kraliçe 2. Elizabeth'in güvendiği ve görevlendirdiği bir danışman karar veriyor.

BİZE ULAŞIN