Kıvılcım Ural: Kızım İlayda benimle gurur duysun istiyorum...

Kıvılcım Ural'la yeni şarkısı Yıllar Sonra'yı ve sekiz ay önce dünyaya getirdiği kızı İlayda'yı konuştuk: "Şu anda müziğimi yapıyorum, ailemle mutluyum. İlayda ileride benimle gurur duysun istiyorum. O yüzden çalışmam, kendimi var etmem gerekiyor."

Cumartesi 28.09.2019 10:39 Güncelleme: Cumartesi 28.09.2019 10:46
Kıvılcım Ural: Kızım İlayda benimle gurur duysun istiyorum...

Yeşillikler içindeki bahçenin en tenha köşesinde buluyoruz kendisini. Hemen yanına kıvrılan sokak kedisinin keyfi yerinde. Kıvılcım Ural, sakin bir ses tonuyla konuşmaya başlıyor. Bu hali bizi 2013-2014 yıllarına geri götürüyor. Kapat Gözleri adlı şarkısına çektiği klibi anımsıyoruz... Kulağında kulaklıklarıyla Beyoğlu'nda dolaşan genç kızı... O dönem Rüya Raporları adlı akustik bir albüm yayınlamıştı. Şarkıların sözlerinde genç bir kızın duygularına tanık olmuştuk. Sonra Duman grubunun solisti Kaan Tangöze ile evlendi. Sekiz ay önce de kızı İlayda'yı kollarının arasına aldı. Şimdi bambaşka bir heyecan yaşıyor. Yıllar Sonra adlı yeni şarkısıyla müziğe dönüş heyecanı... Yine şarkı sözü yazıyor, söylüyor. "Son üç-dört aydır boş vakit bulabiliyorum. Yeni bir defter aldım, ona bir şeyler karalıyorum" diyor. Onu yeniden müzisyen kimliği ile karşımızda görmek bizi de mutlu ediyor.

Kıvılcım Ural: Kızım İlayda benimle gurur duysun istiyorum...

- Biz sizi ilk olarak 2013'te Rüya Raporları adlı albümünüzle tanıdık. Akustik, sade bir albümdü...
- İzmir'den gelip İstanbul'a adapte olmaya çalıştığım bir dönemdi. Evimde şarkılarımı yapıp kendimi bu şekilde ifade ediyordum. Paylaşma zamanı geldiğinde de evde kaydettiğim demolara benzer bir albüm olmasına karar verdim. Stüdyoya girip albümü üç günde kaydettik.

- Instagram'da kendinizi tanıtırken önce şarkı sözü yazarı, sonra şarkıcı olduğunuzu belirtiyorsunuz. Söz yazmak önce mi geliyor?
- Zaten o yüzden şarkı söylüyorum. Kendi yazdığım, müziğini yaptığım parçaları söylemek bana mutluluk veriyor. İçimi dökme şeklim. Kendimi bu şekilde ifade etmeyi seviyorum. Konuşunca o duygular eksiliyor, ama yazınca hâlâ içimde kalıyormuş gibi hissediyorum. Onu da şarkıya dönüştürmek bana oyun gibi geliyor.