Magazin Gündeminden Başlıklar 15/10/2009

  • Perşembe 15.10.2009
Magazin Gündeminden Başlıklar 15/10/2009
Hayvansevere kötü örnek

Hayvan hakları için çalışan sivil toplum örgütü PETA, Paris Hilton'u eleştirdi. Örgüt açıklamasında "Paris, hayvan sahipleri için kötü örnek. Çünkü onları aksesuvar gibi kullanıyor. Bir süre kameralara onlarla poz verip sonra bir kenara atıyor" dedi.
Magazin Gündeminden Başlıklar 15/10/2009
'Aşk yarası sarmıyorum'

Oyuncu ve yönetmen Bergun Oya'dan üç ay önce ayrılan Şebnem Dönmez, İngiltere'yi mesken tuttu. Dönmez "Londra'da dil eğitimine devam edip, iş görüşmeleri yapıyorum" dedi. Güzel oyuncu aynı zamanda yapımcı ve yönetmenlerle film görüşmeleri de yapıyor. Yabancı projelerde yer almak isteyen Şebnem Dönmez "Yabancı dile ağırlık verme sebebim budur. Bundan dolayı, çok çalışıyorum. Buradan yeni ve sürpriz projelerle döneceğim. İddia edildiği gibi Hindistan'da meditasyon yaparak aşk yarası sarmıyorum. Yani, gündemimde sadece kariyerim için atacağım yeni adımlar ve projeler var" dedi.

DERLEYEN: FULYA UGAN/SABAH
Magazin Gündeminden Başlıklar 15/10/2009
Abacı kemancı tokatladı

Muazzez Abacı, cumartesi gecesi sahne aldığı Günay Restaurant çıkışı, eğlenmek için Civanım Bar'a gitti. Büyük ilgi ve alakayla karşılanan sanatçı, ilerleyen saatlerde şarkıcı Utku tarafından sahneye davet edildi. Alkolün de etkisiyle keyfi yerinde olan Abacı, şarkılarıyla mest etti. Saatlerin 03.30'u gösterdiği sırada müziği susturan Muazzez Abacı, orkestradaki genç kemancıyı şarkıları iyi takip edememekle suçlayıp, "Bu işi adam gibi yap!" diye fırçaladı. Alkolün dozunu fazla kaçıran sanatçı, gecenin finalini genç kemancıyı tokatlayıp, kemanını kırarak yaptı.
Magazin Gündeminden Başlıklar 15/10/2009
'Hanımın Çiftliği'ne kapandı filmi gecikti

'Hanımın Çiftliği'nin çekimleri nedeniyle Adana'da olan Mehmet Aslantuğ, İstanbul'a gelemediği için ilk uzun metrajlı filmi 'Aşkın İkinci Yarısı'nı vizyona sokamıyor. Çekimleri altı hafta süren ve yaklaşık iki milyon dolara mal olan filmin ismini ilk önce 'Son Cemre' koyan Aslantuğ, çekimleri tamamladıktan sonra adını 'Aşkın İkinci Yarısı' olarak değiştirdi. Yapımcılığını Tiglon Film'in üstlendiği filmin 2010'un ilk aylarında seyirciyle buluşması bekleniyor. 'Yılın en duygusal filmi' olarak lanse edilen 'Aşkın İkinci Yarısı', yıllar sonra yeniden biraraya gelen iki eski sevgilinin hikayesini beyazperdeye taşıyor. Aslantuğ filmde, amansız bir hastalığa yakalanan ve yaşamının geri kalan kısmını bir sahil kasabasında geçiren bir adamı canlandırıyor. Arzum Onan ise New York'tan eski sevgilisinin bütün hayatını etkileyecek büyük bir süprizle geri dönen bir kadına hayat veriyor. Aslantuğ'un filmi, eşinin bir dönem geçirdiği kanser hastalığından etkilenerek yazdığı söyleniyor.
Magazin Gündeminden Başlıklar 15/10/2009
Allah aşkına ne kaçması!

Uğur Yücel, hakkında çıkan, karşılıksız çek vermek yüzünden hapis cezasına çarptırıldığı haberleri nedeniyle ABD'ye kaçtığı iddialarına yanıt verdi. Hakkında ortaya atılan 'ABD'ye kaçtı' söylentilerini duyunca çok şaşırdığını belirten Yücel, "Allah aşkına ne kaçması, niye kaçayım, filmlerim, dizilerim, her şeyim Türkiye'de, cuma günü döneceğim" diye konuştu. New York'a, Fatih Akın'ın yönettiği ve kendisinin de rol aldığı 'New York I Love You-New York Seni Seviyorum' filminin galası için gittiğini söyleyen başarılı oyuncu, "Bizim işimiz, dizilerimiz, hayatımız Türkiye'de, cuma günü döneceğim" dedi.
Magazin Gündeminden Başlıklar 15/10/2009
Can'a bin TL tedbir nafakası

Sibel Can ve Sulhi Aksüt, müşterek çocukları Emir'in velayeti konusunda anlaşamadıkları için üçüncü celsede de boşanamadı. Beykoz Aile Mahkemesi'nde dünkü duruşmaya Sibel Can ile Sulhi Aksüt katılmazken, tarafların avukatları hazır bulundu. Avukatlar Can ile Aksüt'ün çocukları Emir'in velayeti dışında her konuda anlaştıklarını, duruşmanın bundan sonra çekişmeli devam etmesi için delil ve tanık listesi sunacaklarını kaydetti. Hâkim velayetinin geçici olarak anne Sibel Can'a verilmesine hükmettiği çocuk için şimdilik ayda bin lira da nafaka bağladı. Tarafların tanık ve delil listesini sunması için duruşmayı marta erteledi.
Magazin Gündeminden Başlıklar 15/10/2009
Yalnızlar buluşması

İstanbul'un gözde eğlence mekanı Longtable'ın geleneksel 'Salı Partisi', yalnızlar buluşmasına sahne oldu. Dubai'den gelen DJ Nicholas Sechaud'ın müzik yaptığı partiye; Sibel İlkiz, Şebnem Işık, Süreyya Yalçın, Yonca Evcimik, Irmak Atuk, Demet Akalın ve Nurettin Hasman gibi ünlü simalar katıldı. Ankaralı sevgilisi Barış Demirok'tan ayrıldığı söylenen Süreyya Yalçın, partiye yakın bir arkadaşıyla geldi. Süreyya'nın ex-aşkı Önder Bekensir'in şimdiki sevgilisi Irmak Atuk da gecenin yalnız kadınları arasındaydı. Geçtiğimiz haftalarda Emre Ergani'den boşanan Şebnem Işık ve Eda Taşpınar'dan ayrıldıktan sonra Hollandalı manken Lorraine Brujin ile beraber olan Nurettin Hasman da 'yalnızlar buluşması'nın üyeleriydi.
Magazin Gündeminden Başlıklar 15/10/2009
Ender dürüst onu seviyorum

Modacı Cemil İpekçi, beş aydır birlikte olduğu erkek arkadaşı Ender Polat ile İzmir Deniz Restaurant'ta balık yedi. İpekçi, Polat ile ilişkisini anlattı: "Benim ne kadar özgür ve samimi bir insan olduğumu herkes bilir. Dürüst olduğum için, her şeyim ortada... Ender'e de dürüst olmasını söyledim. Beni dinledi, onu bu yüzden seviyorum.''
BİZE ULAŞIN