Magazin Gündeminden Başlıklar 16/10/2009

Magazin Gündeminden Başlıklar 16/10/2009
'Niyet kötüyse zırh koysan neye yarar'

Omurilik ve boynundaki sinir sıkışması nedeniyle geçtiğimiz aylarda ameliyat olan 72 yaşındaki sinema sanatçısı Cüneyt Arkın, şu günlerde evinde dinleniyor. Ameliyatının başarıyla geçtiğini ve eski sağlıklı günlerine dönmek için fizik tedavi gördüğünü söyleyen Arkın, ameliyat sonrası suskunluğunu ilk kez GÜNAYDIN'a konuşarak bozdu. Arkın, "23-24 yaşında başladım sinemaya. Tam, dört nala yaşayacaksın, hoyratça sevişeceksin, iştahla üreteceksin, o yıllar; ama biz sete kapandık. Kendime dönüp bakma olanağı bulamadım. Pişmanım." dedi. Arkın, Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ'un 'Aşkı Memnu' daki sevişme sahneleri için, "Aramıza yastık koyduk" açıklamaları hakkında sorulan "Sizin zamanınızda da böyle miydi?" sorusuna şöyle cevap verdi: "Yastık niye koyuyorsun ki; eğer niyetin kötüyse, yüreğinden kötülük geçiyorsa, affedersiniz, yastık değil, zırh koysan önemi yok. Bizler öyle değildik. Fatma Girik ile Antalya'da film çektiğimiz zaman, otel yok. Hamam gibi yerlerde aynı odada kalırdık. O, yemeğimizi hazırlardı. Bizler koştururduk. Biz öyle bir arkadaşlıktan, profesyonellikten geliyoruz."
Magazin Gündeminden Başlıklar 16/10/2009
Zorlu karakterleri canlandıracakmış

Şarkıcı ve oyuncu Banu Zorlu şu sıralar, rol alacağı iki sinema filmine birden hazırlanıyor. Zorlu, şubat ve mart aylarında iki ayrı sinema filmi için kamera karşısına geçecek. Ayaklı Gazete'nin haberine göre, kendisine dizi film senaryoları geldiğini söyleyen Zorlu, dizileri, senaryolarını basit bulduğu için reddettiğini belirtti ve "Sinemacı bir ailenin kızıyım, ona yakışan zor roller istiyorum" dedi. Charlize Theron ve Angelina Jolie gibi, filmlerde akli dengesi bozuk karakterleri canlandırmak istediğini belirten şarkıcı, özellikle şizofren rolünü tercih ettiğini belirtti.
Magazin Gündeminden Başlıklar 16/10/2009
Eda’ya göre aşk her şeyi halledermiş

Eda Taşıpınar’dan sanatsal açılım! Taşpınar, önceki akşam W Otel’de düzenlenen bir partiye, koluna yaptırdığı Latince ‘Amor vincit omnia/ Aşk her şeyin üstesinden gelir’ yazılı dövmeyle katıldı.
Magazin Gündeminden Başlıklar 16/10/2009
Her gün 8 saat çalışıp eğitmen oldu

Madonna ve Sharon Stone gibi ünlülerin eğitimini aldığı "Stott Pilates" tekniğinin Türkiye'deki temsilcisi olan Ebru Şallı, eşi Harun Tan'ın sahibi olduğu merkezden sonra ilk kez başka bir salonda ders verecek. İstanbul Etiler'deki Celebrity Fitness merkezinde derslerine 21 Ekim'de başlayacak Şallı, bu yöntemle Türk kadınının en problemli bölgesi olan karın ve kalçalarını forma sokmayı amaçlıyor. Stott Pilates için ciddi bir anatomi bilgisi aldığını vurgulayan Ebru Şallı, "Eğitmen olabilmek için günde 8 saat çalışıp sertifikamı aldım. Şimdi bu birikimi Türk kadınlara aktaracağım. İlk kez bir başka salonda ders vereceğim için heyecanlıyım. Kadınlarla çok güzel ve faydalı zaman geçireceğime inanıyorum" dedi.
Magazin Gündeminden Başlıklar 16/10/2009
Mirasta tek hak sahibi kızım Süreyya Yalçın

Ölümüyle yaklaşık 4 milyar dolarlık servet bırakan işadamı Faruk Yalçın'ın ikinci eşi Ülkü Yalçın, evlendiğinde imzaladığı 'mirastan feragat' sözleşmesinin geçersizliğinin tespiti ve iptali için dava açtı. Yalçın, evlendikten bir gün sonra eşinin mirasından diğer mirasçılar lehine feragat ettiğini, evlendiğinde ise kızı Süreyya Yalçın'a 7 aylık hamile olduğunu belirtti. Yalçın, kızının tek hak sahibi olduğunu öne sürdü.
Magazin Gündeminden Başlıklar 16/10/2009
Kıbrıs'ta Rus çetesini çökerttiler

'Adanalı' dizisinin önümüzdeki hafta yayınlanacak 36'ıncı bölümünün sahneleri geçtiğimiz günlerde Kıbrıs'ta çekildi. Yönetmen Tayfun Güneyer, Oktay Kaynarca, Sofia'nın annesi Maria'yı canlandıran Zeynep Koltuk ve Mehmet Akif Alakurt'un aralarında bulunduğu ekip, bir gün boyunca Girne yolu üzerindeki takip sahnelerini çekti. Hava çekimlerinin de yapıldığı aksiyon sahneleri nefesleri kesecek. Oyuncular, diğer günlerde ise kumarhane ve otel sahnelerini tamamlayıp İstanbul'a döndü. Bu bölümde Adanalı ve ekibi Bir Rus çetesini çökertmeye çalışacak.
Magazin Gündeminden Başlıklar 16/10/2009
Seyirci ağlamak için TV izliyor!

Saba Tümer’in programına katılan ‘Küçük Kadınlar’ dizisinin Eylül’ü; Özge Borak Şakrak, Türk seyirciyle ilgili bir gözlemini açıkladı. Televizyonda daha çok dram ağırlıklı işlerin tuttuğunu belirten Şakrak, “İnsanlar tiyatroya gülmek için geliyor, televizyonun karşısına da ağlamak için oturuyor. Çünkü ne zaman klasik bir eser tiyatroya uyarlansa, ne yazık ki kimse gelmiyor” diye konuştu. (Televizyon Gazetesi)
Magazin Gündeminden Başlıklar 16/10/2009
Bir ay sonra doğuracak

Manken Tuğba Özay, yaklaşık iki yıldır çıkması beklenen albümünü önümüzdeki ay piyasaya çıkaracağını söyledi. 1.5 yıldır doğum sancısı çektiğini belirten Özay, "Kasımda doğuracağım. Son yılların en iyi albümünü yaptım " dedi. Önceki gün bir mağaza açılışına Oya Aydoğan'la birlikte katılan ünlü manken, çocuk sahibi olmasıyla ilgili de şunları söyledi: "Bir yumurtalığım alındığı için hamile kalma şansım yüzde elli. Normal yollarla hamile kalamazsam tüp bebek yöntemini deneyeceğim." Açılış sonrası Oya Aydoğan'la 'yabancı koca' muhabbeti yapan Özay, İtalyan kocaların çok iyi olduğunu belirterek "Sıcak kanlılar ve sahiplenici bir yapıları var ama biraz kıskançlar" dedi.
BİZE ULAŞIN