Sanatsever futbolcular

Sanatsever futbolcular

GÜNAYDIN - FUNDA KARAYEL

Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısı sevilir; bir de üzerine sanata ilgisi varsa, sevmenin ötesinde ona hayranlık duyulur. Zaman zaman 'Futbolcular kendilerini geliştirmiyor' dense de, hepsinin gerçekten öyle olduğunu sanmayın. Futbol dünyası; sert eleştirilere en çok rastlanan alanlardan biri. Hele ki popüler oyuncular, bazen öyle ağır eleştirilir ve yerlere vurulur ki... Yeri gelir kültürsüz olarak gösterilirler, yeri gelir gece hayatından başka bir şey bilmiyorlarmış gibi...

Sanatsever futbolcular

Futbol; bir meydan okuma ve mücadele alanı olarak görülse de, aslında futbol bir sanattır, futbolcu da sanatçının ta kendisidir.

Sanatsever futbolcular

Bir heykeltıraş, nasıl eserini incelikle yontuyorsa, futbolcu da yeşil sahada yeteneğini öyle sergiliyor. Futbolcular neden kültürsüz olsun ki? Neden sanatı takip etmesinler? Son dönemde birçok ünlü futbolcu, sanat merakıyla öne çıkıyor. Ben de geniş kitlelere örnek olan yeşil sahaların yıldızlarının sanat tutkusunu araştırdım. Sanata ne kadar yatırım yapıyorlar? En çok hangi sanatçıları takip ediyorlar? İşte sanatsever futbol yıldızları...

Sanatsever futbolcular

VOLKAN DEMİREL (FENERBAHÇE) - TİGRAN'DAN 100 BİN $'LIK TABLO

Fenerbahçe'nin kalecisi Volkan Demirel, müzayede ve sergileri düzenli olarak takip eden isimlerden... Bunda eşi Zeynep Demirel'in katkısıbüyük. Demirel Ailesi'nin evinde birçok sanat eseri bulunuyor. Evlerinin antresinde Devrim Erbil imzalı harika bir eser yer alıyor. Devrim Erbil, Türk resim sanatında soyut anlatımın en güçlü temsilcilerinden biri.

Sanatsever futbolcular

Onun çalışmalarında, mavi rengin ve çizginin yoğunluğu hemen gözeçarpıyor. Demireller'in evindeki tablo da mavi renkte. Geleneksel Türk ve Doğu sanatları ile Batı resim geleneğini ustaca harmanlayansanatçının resimlerinde İstanbul özel bir yer tutuyor.

Sanatsever futbolcular

Demirel Ailesi'ninevlerinin salonunda Ali Elmacı'ya ait üç tablo ile bir heykel de bulunuyor. Türk sanatseverlerin son dönemde yakından takip ettiği isimlerin başında gelen Ermeni sanatçı Tigran Tsitoghdzyan'ın 100 bin dolar değerindeki yağlı boya tablosu da, evin en güzel duvarında yer alıyor.

Sanatsever futbolcular

MESUT ÖZİL (ARSENAL) - KOLEKSİYONERLERİN PEŞİNDE OLDUĞU TABLO ONUN EVİNDE!

Arsenal'de forma giyen yıldız futbolcu Mesut Özil'in Londra'daki dillere destan evinde harika sanat eserleri var. Sanata olan ilgisini her fırsatta dile getiren ünlü futbolcu, Gökhan Gönül gibi Osmanlı eserlerine ilgi duyuyor.

Sanatsever futbolcular

Özil'in içinde sinema salonu da yer alan evinde iki Osmanlı eseri yer alıyor. Evinin antresini, III. Selim'in tablosu süslüyor. Bu tablo; birçok koleksiyonerin beğendiği ve peşinde olduğu bir esermiş.

BİZE ULAŞIN