Sandra Bullock

Sandra Bullock

Geçtiğimiz yıl vizyona giren iki filmi de gişe rekorları kıran, geçen yılın en çok kazanan oyuncusu Sandra Bullock'un, Altın Küre ve Oscar ödüllerini de toplamasına kesin gözüyle bakılıyor. Başarısının tadını çıkaran ünlü oyuncu, orta yaşı geçen kadınların yeni ilham kaynağı!

Sandra Bullock

Gençlik yıllarında, sinema dünyasının en tepesinde bulunan pek çok kadın, 30'lu yaşların ortalarına doğru ağır bir depresyona girer. Sadece kapitalist düzenin en ağır yaşandığı Amerika'da değil, dünyanın birçok yerinde, yerlerine gelmek için her bedeli ödemeye hazır genç ve güzel kızların ağır baskısına daha fazla dayanamayacaklarını düşünürler.

Sandra Bullock

Onların bu düşüncesi yavaş yavaş gerçekliğe dönüşür! Ve başta Hollywood olmak üzere, dünyanın pek çok yerinde sinema yapımcıları 40'lı yaşlarına merdiven dayayan eski yıldızlara 'en yakın dost', 'anne', 'karakter oyuncusu' rolleri verip, ana rollerden yavaş yavaş çekmeye başlar. 40'lı yaşlarındaki yıldızlar ya lüks malikanelerinde inzivaya çekilir ya da genellikle dramlarda kendilerine teklif edilen yardımcı rollerle oyunculuk aşklarını yaşatmaya çalışır.

Sandra Bullock

En azından Sandra Bullock'a kadar, bu böyleydi! 45 yaşında güzelliğinin zirvesinde, muhteşem fiziğiyle 20'li yaşlarındaki çıtırlara dudak ısırtan Bullock, son filmiyle ABD'de 200 milyon dolarlık gişe hasılatı yapan, 40'larındaki ilk kadın başrol oyuncusu olarak tarihe geçti! Yaşıtları, sinema tarihinden silinecek günün yaklaştığı düşüncesiyle gergin günler yaşarken, Bullock, 45 yaşında avucunun içine aldığı Hollywood'un tadını çıkarıyor!

Sandra Bullock

İKİ FİLMİ DE REKOR KIRDI!
2009 yılında, Sandra Bullock'un iki filmi vizyona girdi. Geçtiğimiz kasım ayında gösterime giren 'The Proposal', vizyondaki ilk gününde, ABD'de tam 12.4 milyon dolar hasılat getirerek rekor kırdı. Film, dünya genelinde 315 milyon dolarlık bir hasılat yaptı.

Sandra Bullock

Bullock'un henüz ABD ve Kanada dışında gösterimine başlanmayan 'The Blind Side' isimli filmi kasım ayından bu yana tam 200 milyon dolarlık muhteşem bir gişe hasılatına imza attı!

Sandra Bullock

SİNEMA TARİHİNE GEÇTİ
Amerikan futbolu oynayan bir adamın yaşadığı dramın anlatıldığı filmde, muhteşem bir oyunculuk çıkaran Sandra Bullock, 40'lı yaşlarında, başrol oynayıp bu tarz bir gişe hasılatı yakalamayı başaran ilk kadın olarak Amerikan sinema tarihine geçti! Amerikan basınının devleri, Bullock için 'Hollywood'un kraliçesi' unvanını kullanmaya başladı!

Sandra Bullock

Tüm güzelliklerine ve seksapellerine rağmen, 20'li yaşlarındaki genç kadın oyuncuların başrolünde yer aldığı filmler, gişede Sandra Bullock'un filmlerinin yanına bile yaklaşamadı! Sempatik, akıllı, çalışkan ve güzel Sandra Bullock, 2009'da Hollywood'un altın yumurtlayan tavuğu oldu!

BİZE ULAŞIN