Ünlü oyuncu sokağa atıldı, tacize uğradı! Şimdi ise…

Ekranlarda gördüğünüz o ulaşılmaz ve ihtişamlı ünlüler şöhret ve para içerisinde doğmadı. En azından birçoğu… Günümüzde bildiğimiz ve sevdiğimiz pek çok ünlü, yıllarca yoksulluk çekerek ve zorluklara katlanarak bu noktaya geldiler. Onların hikâyeleri, azim ve çalışmayla rüyaların gerçek olabileceğini gösteriyor. İşte ünlülerin ilham veren yaşam hikâyeleri…

  • Perşembe 05.04.2018
Ünlü oyuncu sokağa atıldı, tacize uğradı! Şimdi ise…

SARAH JESSİCA PARKER

Bir diziyle şöhret kazanan Sarah Jessica Parker, önceki hayatını şöyle anlatıyor. "Yoksul olduğumu hatırlıyorum. Bu yoksulluğu saklayacak bir yol yoktu. Bazen elektriğimiz olmuyordu bazen bazen doğum günlerimiz…Faturaları ödeyemiyor, telefon şirketi çağırıyor ve "Telefonlarınızı kapatıyoruz" derdi. "Sokağa atıldığımız ve parasız kaldığımız onlarca gün oldu." Bu geçmişten kaçmayı başaran Parker, bugün 90 milyon dolarlık şaşırtıcı servete sahip.

Ünlü oyuncu sokağa atıldı, tacize uğradı! Şimdi ise…

OPRAH WİNFREY

Oprah, bekar bir genç anneye sahip fakir bir ailenin içerisindeydi. 6 yaşına kadar büyükannesi ile yaşadı. Oprah yalnızca yoksulluk çekmedi aynı zamanda fiziksel ve cinsel şiddete ve tacize de maruz kaldı. Ancak her şeyin üstesinden gelmeye karar verdi okul sonrasında yerel bir radyo istasyonunda çalışmaya başladı. Bugün Oprah Winfrey'in net değeri 2.8 milyar dolar.

Ünlü oyuncu sokağa atıldı, tacize uğradı! Şimdi ise…

DEMİ MOORE

Hollywood'un en sevilen oyuncularından biri olan Demi Moore da şanslı bir çocukluk geçirmedi. Alkolik bir anne ve üvey babasıyla yaşamak zorunda kaldı. Moore ortaokul yıllarında okulu bıraktı. 16 yaşındayken tüm olumsuzlukların üstünde yükselmeye ve modelleme konusunda kariyer yapmaya karar verdi. Daha sonra tiyatro dersleri aldı. Moore'un şu anki net değerinin 150 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Ünlü oyuncu sokağa atıldı, tacize uğradı! Şimdi ise…

JİM CARREY

Bu komik adamın aslında trajik bir hikayesi var. Kanada doğumlu oyuncunun hayatı babası işini kaybedene kadar iyiydi. Carrey'nin ailesi evlerini kaybettiğinde bir minibüste yaşamak zorunda kaldılar. Aktör, ailesini desteklemek için güvenlik görevlisi ve kapıcı olarak çalıştı. Ancak Carrey, daha büyük şeyler yapması gerektiğini biliyordu. Maske, Salak ile Avanak, Baş Belası gibi komedi hitleriyle şansı döndü. Jim Carrey'in şu anki net değeri 150 milyon dolar.

Ünlü oyuncu sokağa atıldı, tacize uğradı! Şimdi ise…

LEONARDO DİCAPRİO

Leonardo DiCaprio da yaşamın zorluklarıyla mücadele edenlerden. Aktör, uyuşturucu, yoksulluk ve şiddet gördüğü bir semtte yaşıyordu. Kendisi zaman zaman o mahalleye giderek kendi gerçeğini görmeyi tercih ediyor. DiCaprio'nun şu anki net değerinin 245 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Ünlü oyuncu sokağa atıldı, tacize uğradı! Şimdi ise…

TOM CRUİSE

Olağanüstü bir oyunculuk yeteneği olan Tom Cruise, 470 milyon dolarlık bit servete sahip. Cruise, erken yaşlarda başarı elde edebilmek için şanslı olmasına rağmen işler yolunda gitmedi. Annesi ve babası, 11 yaşındayken boşandılar ve annesi sadece faturalarını ödemek için dört iş yapmak durumunda kaldı. 16 yaşındayken katıldığı bir okul projesiyle inanılmaz kariyeri başlamış oldu.

Ünlü oyuncu sokağa atıldı, tacize uğradı! Şimdi ise…

JK ROWLİNG

Bir insanın hayatı bir gecede nasıl değişir? Cevabı JK Rowling. Yalnız bir anne olarak geçinmek, depresyonla mücadele etmek zorunda kaldı. Harry Potter eserini farklı kafelerde bebeği ile yazdığında hayatının en dip noktasındaydı. Çocuk kitaplarıyla para kazanamayacağını düşünen Rowling, Harry Potter kitap serisiyle zengin oldu. Bugün kitaplar ve film sayesinde 1 milyar dolarlık net bir değere sahip. Ayrıca, 2017 yılında, Dünyanın En Yüksek Ücretli Yazar unvanını aldı.

Ünlü oyuncu sokağa atıldı, tacize uğradı! Şimdi ise…

HİLARY SWANK

Bir film yıldızı ve 2 kez Oscar ödülü alan bir aktris olmadan önce yoksulluğun zorluklarına katlanmak zorunda kalan Swank'ın babası annesinden ayrıldı. Daha sonra nesi işte atıldı ve 3 çocukla daha iyi şartlar bulabilmek için Kaliforniya'ya taşınmaya karar verdiler. Orada, bir arabada yaşamak zorunda kaldılar çünkü bir dairede kalacak paraları yoktu. Hayatta kalabilmek için ilginç işler yapıyorlardı. Bugün, Swank'ın net değeri 40 milyon dolar.

BİZE ULAŞIN