Ünlülerin lakapları

Hayranı olduğunuz ünlülerin aslında çok ilginç lakapları olduğunu biliyor muydunuz? İşte o lakaplar...

Ünlülerin lakapları

Behzat Uygur: 3 lakabım var

"Sepet": Saçlarım eskiden bonus gibi olduğu için "sepet" lakabını takmışlardı.

"Koca kafa": Saçlarım çok ve kabarık olduğu için bana "Koca Kafa" diye hitap ediyorlardı.

"Altın Çocuk":  Ailem,  her konuda önder, başarılı olduğum ve her konu da danışılan bir işim olduğum için "Altın Çocuk" diyorlardı.

Ünlülerin lakapları

Çiğdem Tunç: "Çiço", "Çiçi", "Deli Saraylı", "Prenses"

Eski Dostlar Grubu'ndaki herkes bana "Çiço" diye seslenir. Korhan Abay ise bana "Çiçi" diye hitap eder. Facebook'taki hayranlarım da benden, sanırım eski zaman prenseslerini andırdığım için, "Prenses" diye bahseder. Semiha Yankı ise bana "Deli Saraylı" diye hitap eder. Ben sahneden düz elbise giymeyi sevmem. Aksesuarlara çok düşkünümdür. Saçıma çiçek takmayı, pulları, eldivenleri çok severim. Semiha Yankı, süslü olduğum için bana "Deli Saraylı" diye seslenir.

Ünlülerin lakapları

Fatih Ürek: "Fato", "Kral"

Benim iki lakabım var. Birincisi Fato. Samimiyetten dolayı bana kısaca "Fato" derler. İkincisi ise eğlence hayatında yaptığım başarılardan dolayı "Kral".

Ünlülerin lakapları

Erol Büyükburç: "Jezabel"

Bana "Jezabel Erol" diyorlardı. İsmet Sıral orkestrasıyla o zamanlar sahne alıyordum. O tarihlerde televizyon ve klipler olmadığı için sanatçılar, okudukları şarkı ile lakap alırlardı. 1952'de "jezabel" şarkısı okuduğum için lakabım "Jezabel Erol" oldu..

Ünlülerin lakapları

Pelin Batu: "Weirdo"

Weirdo, tuhaf insanlara takılan bir isim. Ben sürekli resim yapardım. Lisede gotik bir haldeydim. Hep siyah giyer, siyah oje sürer ve de siyah ruj sürerdim. O yüzden "Weirdo" lakabını takmışlardı.

Ünlülerin lakapları

Hamdi Alkan: "More"

Ortaokul zamanında meşhur Rumeli şarkılarını söylerdik. Ondan dolayı bana "More" lakabını takmışlardı.

Ünlülerin lakapları

Seray Sever: "Kuki"

Bir köpeğim vardı. Ona şekerleme manasına gelen "kuki" ismini takmıştım. Bir kız arkadaşım da bana "kuki" demeye başladı. Lakabım da "kuki" oldu.

Ünlülerin lakapları

Seyfi Dursunoğlu: "Huysuz Virjin"

Beylerbeyi'nde amatör olarak çalışıyorduk. O çalışmamızda yönetici bendim. Sette yapılan hiçbir şeyi beğenmezdim. Bana "Ne kadar huysuzsun" derlerdi.  Birkaç kantocu vardı. Onlardan birine "Kıllıyan Hanım" bir diğerine ise "Oklavayan Hanım" ismini koymuştum. Kendim için de "Virjin" ismini istiyorum demiştim. O zaman senin de ismin "Huysuz Virjin" olsun dediler. O dönemden sonra da bu isim kalıplaşmış bir hal aldı.

BİZE ULAŞIN