Zeynep Demirel hem sıra dışı doğumunu hem de…

Yade ve Yeda'nın annesi, tescilli güzel, öğrenci ve bir futbolcu eşi. Bir de YouTube kanalı var. Zeynep Demirel ikinci çocuğu Yeda'yı alışık olmadığımız bir yöntemle dünyaya getirdi. Evde, suda doğum yaptı. Demirel hem sıra dışı doğumunu hem de genişleyen ailesini anlattı.

  • Cumartesi 30.12.2017
Zeynep Demirel hem sıra dışı doğumunu hem de…

NEBAHAT KOÇ

Zeynep Sever Demirel... Hep giydikleriyle, güzelliğiyle konuşuluyor. Ama o bütün bunların ötesinde bir fotoğrafçı, öğrenci, anne, futbolcu eşi, tescilli güzel... Üretmeyi seviyor, şimdilerde üniversite bitirme projesine odaklanmış. Diğer yandan da YouTube kanalı için projeler üretiyor. Zeynep Demirel, geçtiğimiz aylarda ikinci çocuğunu dünyaya getirdi. Doğumu evde, suda yapınca gözler bir kez daha kendisine çevrildi. Biz de YouTube kanalı çekimleri arasında Demirel'le görüştük...

Zeynep Demirel hem sıra dışı doğumunu hem de…

- Evde, suda doğum kararını nasıl aldınız?

- İlk anesteziyi epidural doğumumda aldım ve bir daha istemiyorum dedim. Hastane ortamına girince panikten, istediğim gibi doğum gerçekleştiremedim. Hastaneleri sevmiyorum, fobim var. Eskiden insanlar tarlada doğurup, hayatına devam ediyormuş. Her şey yolunda ise sıkıntı yoksa neden normal şekilde evde yapılmasın dedim. Eskiden de böyle düşünüyordum. Ben çok ilaç içtiğimi de hatırlamıyorum. Çocuklara da vermem. Yade okuldan betavirüs kaptı ve ilk defa dört yaşında antibiyotik kullandı.

Zeynep Demirel hem sıra dışı doğumunu hem de…

- Aileniz, çevreniz ne dedi?

- Evde, suda doğumu, Volkan'a, anneme yakın çevreme kabul ettirmem zor oldu. Deli muamelesi yaptılar bana. Böyle doğumlar Avrupa'da yaygın. Suda doğum, annenin sancısını azaltıyor.

Zeynep Demirel hem sıra dışı doğumunu hem de…

- Cesaret isteyen bir karar...

- Çevremdekiler 'ya bir şey olursa' diye gözümü korkuttu ama doğum doğal bir şey. Korkmadım ve suda doğumda tecrübeli bir doktorla konuştum. Her şey yolunda gitti çok şükür. Annemler ve Volkan'ın ailesi geldi. Doğum sonrası iki saat bile yatmadım. Kalktım, hiçbir şey olmamış gibi hayatıma devam ettim. Yeda üç günlüktü, hava da güzel olunca onu da alarak akşam yemeğe çıktık.

Zeynep Demirel hem sıra dışı doğumunu hem de…

- Doğumda Volkan Bey yanınızda mıydı?

- Sancılarım hafif başlamıştı. Bu doğum da beş altı saat sürer sandım. Sancılarım başlayınca Volkan idmana çıkıyordu, "İdmanın bitince gelirsin" dedim. Uçağı daha kalkmamıştı ki doğum gerçekleşti. Doğum sırasında Volkan uçaktaydı. İlk doğumuma girmişti ama bunda bulunamadı.

Zeynep Demirel hem sıra dışı doğumunu hem de…

- İkinci çocukla duygularınız ve yaşamınız nasıl değişti?

- Çocuk istemiyordum iki çocuklu anneye dönüştüm. Ailem bu halime gülüyor. İyi ki de dönüşmüşüm... Volkan da ben de çocuk seviyoruz. Çocuk sevdiğimi, ikinci çocuğumdan sonra daha iyi anladım. Onlarla gurur duyuyorum. Asla yapmam dediğim her şeyi yapıyorum. Çocuk mevzularında büyük konuşmamak lazım.

Zeynep Demirel hem sıra dışı doğumunu hem de…

ÇOCUKLARIM HER ŞEYDEN ÖNCE GELİR

- Bakıcı olmadan Yade'yi büyüttüğünüzü biliyoruz. Yeda'da durum nasıl?

- Çift olarak takıntılıyız. O nedenle Yeda'nın da bakıcısı yok. Yade'ye bakıcısız, tek başıma baktığım dönemde sadece çocuğa odaklandım. Yeda'da hem okulu bırakmak istemedim hem YouTube kanalım var. Şimdi annem destek oluyor. Annemle bile kimi zaman takışıyorum. Her anne kız gibi.

Zeynep Demirel hem sıra dışı doğumunu hem de…

- Akşamları çocuklar Volkan Bey'e mi emanet?

- Yade Volkan'a düşkün olduğu için Volkan'ın işi daha zor. Babasını benimle bile paylaşamadığı için Volkan bebeği sevmeye başladığı an radarlar hemen açılıyor. Doğal olarak Volkan bebekle ilgilenemiyor ama Yade'yle çok ilgili. Tabii Volkan'ın uykusuz kalmaması lazım.

BİZE ULAŞIN