Yedi adımı takip edin sağlıklı bir şekilde kilo alın

'Tüm dünyadaki beslenme çalışmaları kilo verme üzerine yoğunlaşsa da birçok insanın en büyük çabası da kilo almak... Peki, kilo almakta zorlananlar sağlıklı bir biçimde nasıl bunun üstesinden gelebilirler? Gelin, yedi adımda bunu yanıtlayalım...' diyen Selehattin Dönmez, hem kilo almak isteyenlerin yaptığı hataları yazdı hem de sağlıklı kilo almak için muhteşem tarifler verdi. İşte o yazısı...

Cumartesi 21.09.2019 10:02 Güncelleme: Cumartesi 21.09.2019 10:27
Yedi adımı takip edin sağlıklı bir şekilde kilo alın

Obezitenin tüm dünyada çok yaygın görülen bir sağlık sorunu haline gelmesiyle birlikte beslenme alanındaki tüm dikkatler kilo kaybı üzerinde yoğunlaşmış durumda. Evet, kesinlikle zayıflamak için çabalayanların sayısı çok fazla ama inanın diğer yandan bir o kadar kişi de kilo alma konusunda güçlük çekiyor.

Yedi adımı takip edin sağlıklı bir şekilde kilo alın

Temelde sağlıksız beslenmenin sonuçlarından biri olan zayıflık ve beraberinde oluşabilecek doğurganlıkta azalma, adet bozuklukları, halsizlik, yorgunluk, depresyon, kansızlık, gelişim geriliği, dikkat eksikliği, kas, kemik, damar hastalıkları gibi birçok ciddi sağlık sorunu hakkında toplum yeterli bilince sahip değil. Özellikle gençler arasında giderek büyüyen bir sorun haline gelen zayıflığın önüne geçmek, sağlıklı bir şekilde kilo almak için tüyolarımı ve kahvaltılarınızda kolaylıkla hazırlayabileceğiniz yüksek enerjili omlet ile smoothie tariflerini bugün sizlerle paylaşmak istiyorum.