Arda Turan Bayern Münih'te

Arda Turan Bayern Münih'te

Sabah Gazetesi'nin usta yorumcularından Hıncal Uluç, yine gündeme damgasını vuracak birbirinden çarpıcı açıklamalara imza attı.

- Arda Turan, Bayern Münih ile anlaştı.

- Dünya Kupası'nda antrenör yoktu.

-  Beşiktaş, Del Bosque’yi kovarak iyi yapmış

Özge AYDIN /SABAH İNTERNET

Arda Turan Bayern Münih'te

 Galatasaray’da bu arada Keita da gönderilenler listesine eklendi. Transfer bedelinin 8 milyon euro olduğu iddia ediliyor. Keita’nın gönderilmiş olması bir eksiklik yaratır mı?

Arda Turan Bayern Münih'te
Keita’nın gönderilmesini baştan sona onaylıyorum. Yani, ben gerçekten fair-play’a inanan bir adamım. Böyle bir sahtekârın Galatasaray’da olmasına ben geçen sene de kızıyordum. Hele, Dünya Kupası’nda Kaka’yı oyundan attırdıktan sonra onu alacak kulübe 8 milyon euro üste de verirdim. Önemli olan Keita’nın gitmesi değil. Önemli olan Galatasaray ne olacak? Onu kimse bilmiyor.
Arda Turan Bayern Münih'te
Şu anda bana gelen haberler Arda’nın Bayern Münih ile kesin anlaşma yaptığı ve bir hafta içinde gideceği şeklinde. Yani Arda’nın “Evet” demesini bugün önleyen şey Galatasaray’da kalma duygusu falan değil. Kafasında İngiltere var daha çok. Menajeriyle birlikte Liverpool’un teklifi ne derece ciddi onu bekliyor. Liverpool’dan ümit kesilirse Bayern’e gidecek ve doğru yapar Arda. Çünkü Galatasaray’da geleceği yok. Galatasaray’ın onu istemediği bu dönemde de ortaya çıktı. Yani başkanından, UltraAslanlar’ına kadar herkes çocuğu çiğ çiğ yemek için kuyrukta bekliyor. Arda’nın bunlara karşı dayanma, direnme gücü yok. Arda, ruhsal olarak zayıf. Geçen sene yıkıldı. Tribünden yaşanan olaylardan sonra yıkıldı. Takım kaptanı olduğu halde yıkıldı. “Ben takım kaptanıyım. Yıkılmamam lazım. Yıkılmaya hakkım yoktur” diyemedi. Kendini de üzecek, noksanlarını da bilecek. Türkiye’de kendisine bir gelecek kalmadığını görecek ve gidecek.
Arda Turan Bayern Münih'te
Zaten Arda ile ben uzun zamandır konuşmuyorum. Hemen hemen her maçtan sonra biz sohbet ederdik. Konuşamadık bir türlü ama yakın çevresine Galatasaray’da kalmaktan artık zevk almadığını ifade etmiş.
Arda Turan Bayern Münih'te

Galatasaray geçen hafta Sunderland’in orta saha oyuncusu Lorik Cana’yı transfer etti. Bu transferi nasıl buldunuz? Ayrıca Cana’nın 5 yaşına kadar Türkiye’de yaşadığı öğrenildi.

Arda Turan Bayern Münih'te
Babası Samsun’da top koşturuyordu. Sonra da gitmiş. Yani ben Rijkaard ile Galatasaray’ın bir yere varacağına inanmadığım için artık onun tavsiyesi ile yapılan transferlerin ne işe yaracağını düşünmüyorum . Galatasaray, Türk Milli Takım’ın dört tane stoperine sahip iken, Türk Milli Takım’ın ön liberolarına sahipken savunma adamı transfer ediyorsa ve ümidini geleceğini bunlara bağlamışsa Allah sonunu hayır etsin.
Arda Turan Bayern Münih'te

 2008 Avrupa Şampiyonu İspanya uzatmada İniesta’nın attığı golle Hollanda’yı mağlup ederek bu defa Dünya Şampiyonluğuna ulaştı. Maçla ilgili neler söyleyeceksiniz? Ortaya konulan futbol finale yakıştı mı?

BİZE ULAŞIN