En arıza 8 futbolcu

En arıza 8 futbolcu

Bazı futbolcular attıkları gol, sergiledikleri oyunla bazıları da bulaştıkları olaylarla hatırlanır; bu isimler, her ikisiyle de hatırlanıyor...

En arıza 8 futbolcu

ERIC CANTONA

Fransızlar’ın efsane futbolcusu Eric Cantona’nın arızalarını anlatmaya satırlar yetmez. Futbolcunun, Fransa’da kariyeri pek parlak geçmedi; yaşadığı olaylar, verdiği ölçüsüz demeçler (Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu yöneticilerine ‘Salak’ demişti...) yüzünden ülkesinde çok adres değiştirdi. Leeds United’da dirildi ve Manchester United’da efsane oldu.

En arıza 8 futbolcu

En büyük arızası: 1995 yılında, Crystal Palace maçında kırmızı kartla oyun dışında kalırken, kendisine laf atan bir taraftara uçan tekme attı; dokuz ay futboldan men edildi.

En arıza 8 futbolcu

ROY KEANE

Son olarak Ipswich Town’ın teknik direktörlüğünü yapan Roy Keane, futbolculuk yaşamı boyunca; kavgalar, ırkçı söylemler ve kartlarla karşımıza çıktı. Arsenal-Manchester United maçında Patrick Vieira’ya ‘Köle’ demesi, aylarca tartışıldı. 2002 Dünya Kupası öncesinde, İrlanda Millî Takımı’nın antrenman tarzını ağır bir dille eleştirdi ve millî takımla ilişkisi kesildi.

En arıza 8 futbolcu

En büyük arızası: 1997 yılında kendisini sakatlayan Norveçli Alf-Inge Haaland’ı, intikam almak için, dört yıl sonra çok sert bir şekilde sakatlayarak, 29 yaşındaki futbolcunun spor yaşamını bitirdi.

En arıza 8 futbolcu

MARCO MATERAZZI

36 yaşındaki İtalyan, dünyanın en agresif ve provokatör oyuncularından biri. Futbol tarihinin en efendi futbolcularından Zinedine Zidane’ı, 2006 Dünya Kupası finalinde, kendisine kafa attıracak derecede çileden çıkaran Marco Materazzi, cüssesi ve gücüyle rakiplerine korku salıyordu. Zidane; olaydan sonra, Materazzi’nin, annesine ve kız kardeşine küfrettiğini öne sürdü.

En arıza 8 futbolcu

En büyük arızası: 2004 yılında, Siena’lı futbolcu Bruno Cirillo’yu soyunma odasında dövdü ve iki aylık bir ceza aldı.

En arıza 8 futbolcu

PAOLA DI CANIO

Faşist kimliğini hiçbir zaman gizlemeyen Paolo Di Canio, listedeki bir diğer İtalyan futbolcu. İtalya’da ve İngiltere’de sürdürdüğü kariyeri boyunca 100’den fazla gol atan Di Canio’nun, siyasi tarafı her zaman gündemdeydi; o kadar ki, CV’sine Mussolini hayranı olduğunu yazdığı söylenir.

BİZE ULAŞIN