Fatih Terim, Sabah Spor'a konuştu

Cuma 17.05.2013 10:18
Fatih Terim, Sabah Spor'a konuştu

Liderlik yasalarında şöyle der: "Başarılı liderler doğru zamanda, doğru amaçla, doğru hareketi yaparlar." Bu söz Fatih Terim'i net olarak tanımlıyor. Galatasaray'la üst üste ikinci, toplamda altıncı şampiyonluğunu yaşayan Terim'i SABAH Gazetesi Spor Müdürü Murat Özbostan'la Florya'da ziyaret ettik.

Yaz günlerinin start aldığı, güneşin artık ısıtmaya başladığı, yeşilin tonlarının birbirleriyle dans ettiği, çiçeklerinin güzellik konusunda yarıştığı ve her tarafın Galatasaray koktuğu Florya'da "İmparator" Fatih Terim'le Galatasaray Futbol Akademisi'nin insanı büyüleyen bahçesinde futbol üzerine doyumsuz bir sohbet gerçekleştirdik.

İşte Fatih Terim ile yaptığımız o keyifli sohbetten satırbaşları:

LEVENT TÜZEMEN

Fatih Terim, Sabah Spor'a konuştu

Bu yıl sadece şampiyon olmadık. Avrupa'da da çeyrek finale yükseldik. Yoğun bir maç trafiğinden geçtik. Hem Avrupa'yı hem de ligi başarıyla götürdük. Gelecek yıl yaz kampını sabit bir yerde yapmayı düşünmüyoruz. Bu tür kamplar rutin ve sıkıcı oluyor. Yeni sezonu Temmuz'un ilk haftasında açmayı düşünüyoruz. Oyuncularımızın uzun ve iyi bir tatil yapmalarını istiyoruz. Çok yoruldular. Bunu hak ettiler. Sezon başında monotonluktan kurtulmak için birkaç yerde kamp yapmayı planlıyoruz. Ağustos'un ilk haftasında, 3-4 Ağustos'ta Arsenal'in düzenlediği prestijli bir turnuva olan 'Emirates Cup'a Porto ve Napoli ile birlikte katılacağız.