Fenerbahçe Galatasaray derbi tahminleri

Fenerbahçe Galatasaray derbi tahminleri

Sabahspor.com derbiden önce ünlülerden maçın nasıl biteceğine dair tahminler almıştı. Peki kim öngörüsünde ne kadar yanıldı, kim tutturdu? Maçın 2-2 biteceğini söyleyen iki ünlü isim kimdi?

İşte maç öncesi söylenenler...

SABAHSPOR.COM / ÖZGE AYDIN-BORA EĞRİÇAYIR

Fenerbahçe Galatasaray derbi tahminleri

HINCAL ULUÇ (YAZAR)

Fenerbahçe'nin savunması da ayakta duramıyor. Galatasaray topu öbür tarafta oynamayı düşünürse yani G.Birliği maçının ikinci yarısının ilk 20 dakikası gibi hücum pres yaparsa, perişan eder Fenerbahçe'yi.
Saraçoğlu'nda perişan eder! 6-0'ı geri alacak kadar perişan eder. Ama Fatih Terim'de bu sene o cesaret yok. Galatasaray orada hasbel kader öne geçerse Galatasaray orada hemen 1-0'ın 2-1'in üstüne yatmaya kalkıp, hücum adamlarını çıkarıp, geriye Ceyhun'larla Servet'lerle Gökhan'larla takviye yaparak, üçüncü, dördüncü, beşinci stoperleri koyup savunmaya çekilir. Savunmaya çekildiği andan itibaren de Fener alır götürür. Yani Galatasaray hücum pres oynamaz, hazırlık pası denilen hiçbir işe yaramayan rakibe top kaptırıp kontratak oyunda ısrar ederse 6-0 da unutulur, Fener öyle bir tarihi zafer daha kazanır ki Galatasaray temizleyemez. Yani iki takıma baktığın zaman, desen ki bana maç 7-0 bitti, 7-1 bitti, zerre kadar şaşırmam. Ama sorarım kim kazandı diye. Çünkü ikisi de kazanabilir 7-1 veya 6-0.

İkisinin de ayakta duran savunması yok. Bu bir taktik maçı.

Hangi hocanın yüreği daha dayanıklı çıkarsa, hangi hoca rakibinin zaaflarını daha iyi analiz etmişse o kazanır. Fenerbahçe savunmasına yerden kısa paslarla gidersen perişan edersin. Fenerbahçe savunmasını top çıkarırken bastırırsan onlar top çıkaramaz. Oyun o sahada kalır!

Ama Galatasaray yan paslarla hazırlanacağım diye kendi sahasında paslarla oynar da topu kaptırırsa Fenerbahçe hezimete uğratır Galatasaray'ı.

Fenerbahçe Galatasaray derbi tahminleri

HAŞMET BABAOĞLU (KÖŞE YAZARI)

Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda oynanacak dev derbi bana 2-2 eşitlik ile sona erer.

Fenerbahçe Galatasaray derbi tahminleri

AHMET ÇAKAR (SPOR YAZARI)

Fenerbahçe daha avantajlı. Bunun birkaç nedeni var. İlki; 10 yıllık süren bir gelenek. Ayrıca maçın Kadıköy'de oynanacak olması da büyük bir avantaj. Bunların dışında Fenerbahçe mutlaka kazanmak zorunda. Kaybettikleri an lig biter. Kazanırlarsa Galatasaray kadar şampiyonluk şansları olur. Maçı bence 2-1 Fenerbahçe kazanır.

Fenerbahçe Galatasaray derbi tahminleri

ARDA TURAN (FUTBOLCU)

Önemli olan fair-play. Çünkü futbolumuz çok sıkıntılı dönemler yaşanıyor. Tabi kalbim ve dualarım Galatasaray'dan yana. Umarım kazanırlar. Kadıköy'deki 10 yıllık kazanamama serisini de umarım kırarlar

Fenerbahçe Galatasaray derbi tahminleri

BÜLENT ÜNDER (GALATASARAY ESKİ TEKNİK DİREKTÖRÜ)

Senelerden beri her derbi öncesinde bir favori gösterilir ama çok açık ki, derbilerin favorisi olmaz. Bu maçlar öncesi oyuncuları farklı şekilde motive etmeye gerek yok. Oyuncu zaten kendisini 20 gün önceden hazırlar. İki takım da ligin zirvesinde bulunuyor. Kaliteleri ortada. Ben sinirlerine hakim olan, hırsını kontrol eden ve o güne özel performansını yüksek tutacak oyunculara sahip takımın kazanacağına inanıyorum

Fenerbahçe Galatasaray derbi tahminleri

MURAT ÖZBOSTAN (SABAH GAZETESİ SPOR MÜDÜR YARDIMCISI)

Fenerbahçe her derbide olduğu gibi yine iddialı ve bunu da her fırsatta sesli bir şekilde hafta boyunca dile getirdi. Galatasaray camiası ise sessiz… Kağıt üzerinde stat farkını da hesaba katarsak Fenerbahçe bu maçın favorisi.. Lakin Galatasaray geçmiş yıllardaki Galatasaray değil..Şu an lider ve önemli bir avantajı var.. Play-Off maçlarına lider gitmek için çok şanslı durumda.. Fenerbahçe ise Galatasaray’ın bu avantajını bu maçta yok edebilir. Galatasaray insanın üzerine üzerine gelen seyircisi baskısını ekarde ederse, Kadıköy’den puan ya da puanlar çıkartabilir. Ama Galatasaray, Fenerbahçe’nin bu önemli artısına takılırsa Kadıköy’de yine üzülür. 1- Kaleciler.. 2- Orta saha, 3- Sakinlik.. Bu üç önemli nokta maçın kaderini tayin eder.. Kim kazanır? Benim tahminim önce beraberlik daha sonra Fenerbahçe

Fenerbahçe Galatasaray derbi tahminleri

GÜRCAN BİLGİÇ (SPOR YAZARI)

Saracoğlu'nun atmosferi ve Gençlerbirliği maçı ile birlikte Fenerbahçe'nin yakaladığı hava bu maçın yönünü belirliyor. Sahada silahları daha fazla olan takım maçı kazanır, o da Fenerbahçe olur. Skor tahminim maçı 3-1 Fenerbahçe'nin kazanacağı yönünde.

BİZE ULAŞIN