İşsiz teknik direktörler

İşsiz teknik direktörler

Spor Toto Süper Ligi'nde 2012-2013 sezonu, büyük çekişme ve alınan ilginç sonuçlarla tamamlanırken, takımların teknik direktör değişiklikleri gündeme sık sık damga vurdu.

İşsiz teknik direktörler

2012-2013 sezonu yine teknik direktör sirkülasyonunun en çok olduğu bir yıldı. Bazı takımlar sezonda 3 hoca değişikliğine kadar gitti. Son yıllarda Türk futbolunda hoca istikrarından sıkça bahsedilirken, yapılan hoca değişiklikleriyle istikrar sadece söylentide kaldı.

Bu Türkiye'de yerli hoca sayısının fazlalığından kaynaklanan bir durum. Sezon sonunda çalıştırdıkları takımlardan istifa eden ve uzun zamandır takım çalıştırmayan hocaları sizin için derledik. İşte o liste;

İşsiz teknik direktörler

Bülent Uygun

Sezona Elazığsor'da başlayan tecrübeli hoca, sezonun ikinci yarısı Hikmet Karaman'dan boşalan Gaziantepspor teknik direktörlüğüne geçti. Uygun sezon sonunda istifa etti şu an hiçbir takım çalıştırmıyor.

İşsiz teknik direktörler

Ertuğrul Sağlam

2009-2010 sezonunda başına geçtiği Bursaspor'u Süper Lig'de şampiyon olan 5. takım yaptı.2012-2013 sezonunun ilk yarısında istifa etti ve şu an herhangi bir takım çalıştırmıyor.

İşsiz teknik direktörler

Güvenç Kurtar

Son olarak 2011-2012 sezonunda Adana Demirspor'u çalıştıran Kurtar, uzun süredir bir takım çalıştırmadı.

İşsiz teknik direktörler

Giray Bulak

2012-2013 Sezonuna Nurullah Sağlam ile başlayan Mersin İdman Yurdu, kısa süre sonra Sağlam'la yolları ayırarak yerine Giray Bulak'ı getirdi. Fakat Bulak'ta uzun süre takımın başında kalmadı sezon bitmeden yollar ayrıldı.

İşsiz teknik direktörler

Mesut Bakkal

Tecrübeli çalıştırıcı son olarak, Michael Skibbe'den boşalan Kardemir Karabükspor'un başına geçti, fakat sezonu tamamlayamadan Karabük'le yollar ayrıldı.

İşsiz teknik direktörler

Mustafa Denizli

Süper Lig'de 3 büyük takımı şampiyon yapan tek yerli çalıştırıcı ünvanını alan tecrübeli teknik direktör Mustafa Denizli, devre arası başına geçtiği Çaykur Rizespor'u Süper Lig'e taşıdı. Takımı Süper Lig'e çıkmasına rağmen oda istifa eden teknik direktörler kervanına dahil oldu.

BİZE ULAŞIN