Roma'daki komşuları Cengiz Ünder'i anlattı

  • Salı 06.03.2018
Roma'daki komşuları Cengiz Ünder'i anlattı

"Türk bebek", "Uçan cin" ve "Hızlı Cengiz", Roma'nın yükselen yeni yıldızı Cengiz Ünder'in lakaplarından sadece birkaçı. Hem taraftarlar hem de spor basını, henüz 20 yaşındaki kanat oyuncusunun dikkat çekici çevikliği ve tekniğiyle taçlanan performansını bu ifadelerle tanımlıyor. Bir taraftar, "Kaptanımız Totti'nin vedasından beri ilk kez böyle fantastik goller gördük" sözleriyle Ünder'in takıma bir canlılık getirdiğini söylerken, İtalya liginin ikinci yarısının "en güzel ve en büyük" sürprizinin de Ünder olduğu yorumları da dikkat çekiyor. (Esma Çakır / DHA)

Roma'daki komşuları Cengiz Ünder'i anlattı

Sezon başında transfer olduğu, 50 gündür şeytanın bacağını kıramayan AS Roma'ya, kendisinin de Serie A'daki ilk golünü 4 Şubat'ta Verona karşısında kaydederek galibiyeti getiren Cengiz Ünder, bir anda ülke futbolunun en çok konuşulan ismi oldu.

Roma'daki komşuları Cengiz Ünder'i anlattı

Şampiyonlar Ligi'nde de gol attı ve bunu gerçekleştiren "en genç Türk" olarak tarihe geçti. 6 maçta 6 gollük performansının ardından bonservis bedelinin 100 milyon euroya çıktığı öne sürülen Ünder, Avrupa'nın 5 büyük liginde oynayan "en değerli 100 genç" arasında 48'inci sırada yer almayı da başardı.

Roma'daki komşuları Cengiz Ünder'i anlattı

Roma'ya geldikten hemen sonraki ilk basın toplantısında güçlü karakterini ortaya koyan Cengiz Ünder, "Türk Dybala değil, yapacaklarımla Cengiz Ünder olarak anılmak istiyorum," diyerek Romalıların kalbini ilk anda kazanmayı bilmişti.

Roma'daki komşuları Cengiz Ünder'i anlattı

TEK KUSURU İSMİ... 'ÇENCİZ ANDER!..'

Romalılar açısından Ünder'in tek "kusuru" ismi. Karşılaştığımız pek çok gazeteci ve taraftar, "Bu delikanlının adı nasıl telaffuz ediliyor?" diye sormadan edemiyor. Doğrusunu söylememize rağmen yine onun adını söylemeyi başaramayanlar "Neyse, o bizim için 'Çenciz Ander' ya da 'Cengo' olarak kalsın," diye pes ediyor, gülerek...

Roma'daki komşuları Cengiz Ünder'i anlattı

Cengiz Ünder, son günlerde İtalya spor gündeminde kendisine hatırı sayılır bir yer bulunca biz de soluğu onun yaşadığı, tarihi başkentin merkezine yaklaşık 9 kilometre uzaklıktaki Eur bölgesinde aldık, ona dair görüşleri dinlemek için. Birçok futbolcu gibi bir villada yaşamak yerine, iş merkezlerinin arasında mütevazı sayılabilecek bir apartman dairesinde oturan milli oyuncunun evi, göl kenarındaki Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı'ndan sadece birkaç dakika yürüme mesafesinde.

Roma'daki komşuları Cengiz Ünder'i anlattı

CENGİZ'İN SAÇLARI ONA EMANET

İlk durağımız, Serie A'daki tüm takımların yıldız oyuncularının neredeyse tamamının saçlarını kesen "Les Napolitains" adlı erkek kuaförü oluyor. Milano'da da bir şubesi bulunan ve 4 yıllık bir geçmişe sahip olan Les Napolitains'ın müşterileri arasında efsanevi Francesco Totti ve Gianluigi Buffon ile Milan'da forma giyen Hakan Çalhanoğlu ve Cengiz Ünder de bulunuyor.

Roma'daki komşuları Cengiz Ünder'i anlattı

Kuaförün Roma'daki ortaklarından Gennaro Capasso, aynı zamanda futbolcuların bir sırdaşı ve adeta "giyim danışmanı" da olduğunu söylerken, dil sıkıntısı yüzünden Cengiz Ünder ile derin sohbet edemediğinden yakınıyor. Futbolcular, berber dükkanının alt katında, diğer müşterilerden ayrı ağırlanıyor. Bu katın duvarları, futbolcuların Gennaro için imzaladığı formalarla dolu. Bunlar arasında, 3-4 haftada bir buraya gelen Cengiz Ünder'in 17 numaralı forması da var.

BİZE ULAŞIN