Sadri Şener ilk kez SABAH'a konuştu

Sadri Şener ilk kez SABAH'a konuştu

Fotoğraflar: Fehmi ÖZGÜLER

Trabzonspor Kulübü ligde zirvede ve önümüzdeki hafta da kongreye gidiyor. Bordo-mavili kulübün renkli başkanı Sadri Şener ile hem lig, hem de geride kalan üç yılı, hatalarını, projelerini, Türk futbolunu, transferi ve geleceğe yönelik düşüncelerini konuştuk.

Üç yılda neler yaptınız başkanım? Geldiğimiz zaman farklı bir Trabzonspor vardı. Şimdi güzel, hedefi olan bir Trabzonspor var. Lider bir Trabzonspor var. Çok yatırım yaptık, takımda bir iskelet kurduk. Kurumsal bir yapı oluşturduk. Şimdi yavaş yavaş yaptığımız yatırımların karşılığını almaya başladık. Mesala göreve geldiğimiz zaman takımın bir otobüsü bile yoktu. Kulüpte tek otobüs vardı, onu da ben almıştım yıllar önce. Yani 20 sene önce filan... İki sıfır araç aldık. Şimdi hafta sonu üçüncü büyük otobüsümüzü alıyoruz. MAN'dan gelecek. Trabzonspor için özel olarak diyazn edildi. Bir otobüs de altyapıya verdik. Yani çok yol aldık. Birçok sponsorla anlaşmalar yapıldı. Profesyonellerle daha çok iş yapmaya başladık. Artık bambaşka bir Trabzonspor var.

Sadri Şener ilk kez SABAH'a konuştu

Transferler isabetlimiydi mesala.. Çok paralar harcandı... Sponsorluklar çok iyi oldu, büyük bir gelir sağlandı. Transferlerin yüzde 80'i isabetli çıktı, fiziki anlamda ve modern anlamda çok güzel şeyler yapıldı. 10 Milyon TL'ye yakın para gitti ama stat çok güzel oldu. Çim sahalar komple yenilendi. Tesisler 10 numara oldu. Bunlardan mutluyuz. Yeni stat için ihale yapıldı. İnşallah Şampiyonlar Ligi'ne gidebilirsek birkaç tadilat daha yapacağız. Aktivitesi olan bir kulüp olduk. Şenol hoca ile güzel bir hava yakaladık. Hoca bu camianın evladıdır. Bu başarı Trabzon halkını mutlu ediyor. Onlar mutlu oldukça ben de mutlu oluyorum. Trabzon şehrinin özelliği bu. Trabzon denince önce Trabzonspor denir.