Pazar 05.12.2021 00:40 Güncelleme: Pazar 05.12.2021 00:40

Semih Saygıner kimdir? Dünya Bilardo Şampiyonu Semih Saygıner kaç yaşında, nereli?

Milli bilardocu Semih Saygıner, Mısır'da düzenlenen 3 Bant Dünya Kupası'nda 7. Dünya Şampiyonluğuna imza attı. 145 sporcunun katıldığı turnuvada finale yükselen Saygıner, Hollandalı rakbiini 50-372lik skorla mağlup etti ve dünya 3 bant kupasının sahibi oldu. Bu son dakika gelişmesi sonrasında Saygıner'e ilişkin detaylar merak konusu olarak "Semih Saygıner kimdir, kaç yaşında, nereli?" şeklindeki sorular üzerinden araştırma yapılmaya devam ediliyor. İşte tüm bilgiler.

ABONE OL
Semih Saygıner kimdir? Dünya Bilardo Şampiyonu Semih Saygıner kaç yaşında, nereli?

Semih Saygıner, Mısır'da düzenlenen 3 bant Dünya Kupası turnuvasında rakiplerini bir bir devirerek 7. Kez Dünya Şampiyonluğunu kazandı. Bu son dakika gelişmesinin ardından Milli Bilardocumuza ilişkin bilgiler "Semih Saygıner kimdir, kaç yaşında, nereli?" şeklindeki sorularla araştırılmaya başlandı.

SEMİH SAYGINER KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Milli bilardocu Semih Saygıner ile ilgili merak edilen tüm bilgiler şöyle;

Semih Saygıner kimdir? Dünya Bilardo Şampiyonu Semih Saygıner kaç yaşında, nereli?

Milli bilardocu Semih Saygıner, Mısır'ın Şarm El-Şeyh şehrinde düzenlenen 3 Bant Dünya Kupası'nda şampiyon oldu.

28 Kasım-4 Aralık tarihlerinde Mısır'ın Şarm El-Şeyh kentinde 25 ülkeden 145 sporcunun katılımıyla düzenlenen 3 Bant Dünya Kupası'nda Semih Saygıner, şampiyon oldu. Saygıner, yarı finalde İsveçli Torbjorn Blomdahl'ı 16 ıstaka ile 50-22 mağlup ederek finalde dünya 1 numarası Hollandalı Dick Jaspers ile şampiyonluk için karşı karşıya geldi. Saygıner, rakibini 50-37 mağlup ederek 7'nci kez şampiyon oldu. Bu sonuçla milli bilardocu, 2021 yılının son dünya şampiyonu olmayı başardı.