Vida: "Mandzukic’le görüştüm..."

Vida: Mandzukic’le görüştüm...

"HER ŞEY MÜKEMMEL"

Beşiktaş'ın kadrosuna kattığı son isim olan Domagoj Vida, Antalya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kampı değerlendirerek sözlerine başlayan Hırvat futbolcu, "İnanılmaz bir kamp günü yaşıyorum. Daha önce oynadığım takımlarla Antalya'da kampta bulunduk. Ancak şu ana kadar takım ve kamp çalışması olsun, her şey mükemmel gidiyor" dedi.

Vida: Mandzukic’le görüştüm...

"PEPE VE TOSIC İLE GÜZEL BİR REKABETE GİRECEĞİZ"

Pepe ve Tosic ile gireceği rekabetin takımı olumlu etkileyeceğini sözlerine ekleyen başarılı oyuncu, "Pepe ve Tosic üst düzey oyuncular ve çok iyi insanlar. Bugün kampa katılacaklar ve onlarla tanışma imkanım olacak. Aramızda güzel bir rekabet olacak. Tosic ve Pepe ile güzel bir rekabete gireceğiz. Elimizden gelen çalışmayı yapacağız ve hoca kararını verecek. Bu transferin yazın olmasını daha çok tercih ederdim. Hazır kampa gelmiş olurdum ve tatlı bir rekabet olurdu aramızda ancak kışın geldim. Ama ben buraya oynamak için geldim ve mücadelemi sonuna kadar vereceğim. Önemli olan Beşiktaş'ın başarısı" diye konuştu.

Vida: Mandzukic’le görüştüm...

"5 AY ÖNCE İMZALADIM"

Fransa'da yapılan Avrupa Şampiyonası'nın ardından Beşiktaş ile temasa geçtiklerini vurgulayan Domagoj Vida şunları söyledi:

"Beşiktaş'la Avrupa Şampiyonası'nın ardından kontağımız oldu. Benimle ilgili olarak alakaları olduğunu belirttiler. Fransa'daki şampiyonada iyi maçlar çıkardım ve birçok kulübün ilgi alanına girdim. 5 ay evvel Beşiktaş'la ön anlaşma imzalamıştım. Sözünde duran birisiyim ve ailemden öyle gördüm. Ön anlaşmadan sonra değişik teklifler geldi. Ama ben ve ailem çok ciddi bir karar aldık ve Beşiktaş'a geleceğimizin kararını o zaman verdik."

Vida: Mandzukic’le görüştüm...

"MİTROVİC, MRMİC VE BİLİC İLE GÖRÜŞÜP BİLGİ ALDIM"

"Mitrovic ile Mrmic'in yanı sıra Slaven Bilic ve Tomas'la da görüştüm. İnanılmaz büyük bir kulübe gittiğimi söylediler. Çok büyük bir organizasyona ve muhteşem bir taraftarı olan bir kulübe geldiğimi söylediler. Daha önce Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş'a karşı oynadım ve taraftarları tanıdım. Fazla düşünmeye gerek olmadığını düşündüm" açıklamasında bulundu."

Vida: Mandzukic’le görüştüm...

"GEREKTİĞİNDE BAŞKA BÖLGELERDE OYNAYABİLİYORUM"

Stoper bölgesi dışında hangi bölgelerde oynayabildiği sorulan Vida şöyle cevap verdi:

"Her şeyimi kulübüm için vermeye çalışacağım. Futbol kolektif bir oyun. Ben görev olarak düşünmüyorum, taraftar ve hocam için elimden gelen her şeyi vereceğimi düşünüyorum. Ama futbol bu. Bazen kötü de oynayabilirim. Ama önemli olan her şeyimi Beşiktaş için vereceğimi söyleyebilirim. Benim asıl bölgem stoperdir ve zaten o bölgede kendimi kanıtladığımı söyleyebilirim. Dinamo Kiev'de sol stoper olarak oynadım. Fakat gerektiği zaman başka bölgelerde oynadım."

Vida: Mandzukic’le görüştüm...

"EN RAHAT OYNADIĞIM MEVKİ SOL STOPER"

"Ukrayna ile oynadığımız milli maçta sağ bek olarak oynadım. Ukrayna'nın kanatları çok güçlüydü ve orayı kapatmam için beni görevlendirdi. Öncelikle hocam ve kulübüm ne istiyorsa, ben o mevkide oynamaya çalışıyorum. Dinamo Kiev'de Chelsea ile oynadığımız maçta sol bek oynamıştım. En rahat oynadığım sol stoper ama hocam ne görev verirse orada oynayacağım"

Vida: Mandzukic’le görüştüm...

"MİTROVİC ÇOK İYİ YERLERE GELECEKTİR"

Beşiktaş'taki rekabetin çok üst düzey olduğunu ve Mitrovic'in de bu nedenle fazla şans bulamadığını söyleyen Vida, "Beşiktaş'ta çok ciddi bir rekabet var. Mitrovic genç bir oyuncu. Genç oyuncular süre almak istiyor. Leverkusen'deyken ben de süre alamıyordum. Genç bir oyuncu için süre almak çok önemli. Mitrovic ile milli takımda 3, 4 maç oynamıştım. Oynadığı her maçta iyi oynadı ve kariyeri açık bir futbolcu. İnanıyorum ki çok önemli yerlere gelecektir. Ben nasıl Tosic ve Pepe'yle rekabet ediyorsam, onun da önemli bir rekabete girmesi gerekiyor" şeklinde konuştu.

Vida: Mandzukic’le görüştüm...

"TÜRKİYE'DEKİ BAŞKA TAKIMLARDAN TEKLİFLER DE VARDI"

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın kendisine teklif yapıp yapmadığıyla ilgili soruyu da yanıtlayan Vida, "Birkaç kulüpten ciddi teklifler almıştım ama gelen teklifler, Beşiktaş'a imza attığım için önemli değildi. Ben Beşiktaş'la anlaştım ve takım ismi vermek istemiyorum. Birkaç teklif vardı bana ama dediğim gibi ilgilenmedim" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN