iPhone kullanıcıları dikkat! iOS 13'ün bu özellikleri çok işinize yarayacak!

iOS 13'te birçok yeni özellik yer alıyor. Mesela karanlık mod bunlardan biri. Kullanıcıların uzun zamandır istediği bir özellikti. Ayrıca yeni nesil işletim sisteminde Sign in With Apple isimli başka bir özellik daha yer alıyor. Sitelerde veya uygulamalarda, üyelik için alt kısımda Google veya Facebook ile giriş yapma seçeneği vardır. İşte Apple da böyle bir özellik sunuyor. Ancak Sign in with Apple'da, Apple kullanıcının gerçek e-posta adresini gizleyip, her siteye özel gizli bir e-posta adresi oluşturuyor. Bu bahsettiklerimiz buzdağının görünen kısmı, suyun altında ise daha fazla işe yarar özellik var. Artık Safari tarayıcısı üstünden herhangi bir dosyayı indirebilir, bilinmeyen aramaları otomatik olarak sessize alabilirsiniz. Bu tür özelliklerin neler olduğuna gelin birlikte bakalım.

Pazartesi 30.09.2019 12:52 Güncelleme: Pazartesi 30.09.2019 12:59
iPhone kullanıcıları dikkat! iOS 13'ün bu özellikleri çok işinize yarayacak!

iOS 13'ün karanlık modu, Sign in With Apple veya ses barının ekranın ortasından kenara alınması gibi göz önünde olan yeni birçok özelliği var. Bu özellikler beta sürümünden beridir biliniyordu. Bir de kullanıcıların oldukça işine yarayacak gizli birkaç özellik daha yeni iOS işletim sisteminde bulunuyor. iOS 13'ün söz konusu minik, ama oldukça yararlı özelliklerini sizler için derledik. Karanlık mod ve diğer büyük yeni özellikler dışında bakın neler varmış...

iPhone kullanıcıları dikkat! iOS 13'ün bu özellikleri çok işinize yarayacak!

WI-FI VE BLUETOOTH AYARLARI DENETİM MERKEZİNDE YER ALIYOR

Eski iOS işletim sistemlerinde Wi-Fi noktaları Ayarlar>Wi-Fi menüsünde listeleniyordu. iOS 13'le birlikte artık bu durum değişti. Denetim Merkezi'nde Wi-Fi, Bluetooth, uçak modu, Kişisel Erişim Noktası ve AirDrop'un olduğu sol üst köşedeki kısımda Wi-Fi üstüne basılı tutunca artık Wi-Fi bağlantıları listeleniyor. Aynı durum Bluetooth için de geçerli. Ayrıca Wi-Fi ve Bluetooth bağlantı listesinin altında Ayarlar kısmı da bulunuyor. Buraya tıklayarak ayarlara kolayca erişebilirsiniz.