Bayramda gidilebilecek en güzel sahiller

Tatil deyince deniz ve güneşten vazgeçemeyenler 9 günlük bayram tatili hazırlıklarına başladınız mı? Hala plan yapmayanlar için bayram tatilini geçirebileceğiniz en güzel sahilleri sıraladık.

  • Perşembe 30.05.2019
Bayramda gidilebilecek en güzel sahiller

PATARA - OLİMPOS (ANTALYA)

Patara Antalya'da gidilecek o kadar çok sahil var ki. Kaş'tan başlayıp Mersin kıyılarına kadar uzanan uçsuz bucaksız sahiller. Bu yüzden bayramda kalabalık olması beklenen Antalya'da denize girilecek en sakin ve doğal yerleri seçtik. Patara ya da Çıralı daha ziyade bungalov tipi konaklama yapabileceğiniz, doğayla baş başa kalabileceğiniz bir yer. Geniş bir kumsalı var. Antik Likya medeniyetinin başkentlerinden biri olan Olimpos da doğal tatil yapabileceğiniz en iyi yerlerden biri.

Bayramda gidilebilecek en güzel sahiller

ŞİLE (İSTANBUL)

Bayram tatilini İstanbul'da geçirecekseniz denize girilecek yerler de var. İstanbul'un denizi temiz en geniş sahil bölgelerinden biri Şile. Şile'nin merkezinde uzun ve geniş bir sahili var. Halk plajı kalabalık olabilir ancak bölgedeki işletmeler özel plaj hizmeti de veriyor. Ağva'ya doğru da farklı koylarda denize girilebilir.

Bayramda gidilebilecek en güzel sahiller

KADIRGA KOYU (ASOS)

Bayram tatilini Kuzey Ege'de geçirecekler için de alternatifler çok. Ayvalık'tan Çanakkale'ye kadar uzanan çok sayıda yazlığın olduğu bu bölgede de irili ufaklı plajlar var. Ancak sakinliği tertemiz deniziyle Kadırga Koyu huzur bulabileceğiniz bir yer. Suyunun biraz soğuk olduğunu hatırlatalım. Çanakkale ya da Edremit uçak biletlerine göz atabilirsiniz.

Bayramda gidilebilecek en güzel sahiller

PALAMUTBÜKÜ (DATÇA)

Datça ve çevresinde çok keyifli sahil bölgeleri var. Son yılarda Palamutbükü çok ünlü. Muhteşem bir deniz ve sakinlik isteyenler için iyi bir tercih. Ancak Ovabükü, Kargıkoyu, Hayıtbükü gibi denize girilecek başka yerler de var. Hatta fırsatınız varsa Selimiye köyüne de mutlaka gidin.

Bayramda gidilebilecek en güzel sahiller

ALANYA (KLEOPATRA PLAJI)

Alanya bir ucundan bir ucuna kadar kesintisiz sahili bulunan dünyaca ünlü bir tatil beldemiz. Her bütçeye göre hatta kumlu kayalık dilediğiniz her zevke göre de sahil bölgeleri var. En ünlüsü sarı kum plajıyla ünlü Kleopatra Plajı. Efsaneye göre Roma İmparatoru Antony Mısır Kraliçesi Kleopatra'ya Alanya'yı hediye ettiğinde her gün burada denize giriyormuş. İsmini de buradan aldığı biliniyor. Mavi bayraklı bu plajı yabancı turistler de çok seviyor.

Bayramda gidilebilecek en güzel sahiller

FİLYOS (ZONGULDAK)

Karadeniz bölgesine gidecekler için de seçenekler çok. Ancak en geniş sahili olan yerlerden biri Zonguldak'a bağlı Filyos sahilleri. Çok geniş bir sahili var. Tesis konusunda yetersiz kalabilir ancak bakir bir koy ve etrafında da gezilecek yerler var. Ankaralılar için de denize girilebilecek en yakın yerlerden biri. Karadeniz için Amasra İnkumu, Akçakoca Ceneviz Plajı, Samsun Atakum Plajları da tercih edilebilir.

BİZE ULAŞIN