Perşembe 05.03.2020 17:41 Güncelleme: Cuma 06.03.2020 10:36

Dünyanın en güvenilir seyahat rotaları!

Dünyayı etkisi altına almaya başlayan koronavirüs seyahat kısıtlamalarına neden oluyor. Virüs nedeniyle seyahate çıkmaya korkan insanlar güvenli tatil bölgeleri aramaya başladı. Uzmanlara göre bir ülkenin güvenilirliğini sağlık, yol emniyeti ve güvenlik kategorileri belirliyor. İngiltere'nin Daily Express gazetesi, 10 Nisan'da başlayacak paskalya tatili için, koronavirüs tehdidi olmayan Türkiye'yi en güvenli seyahat bölgesi olarak gösterdi. Peki sağlık, yol açısından en güvenli ülkeler hangileri? Seyahat etmek için hangi güvenilir ülkeler tercih edilmelidir?

ABONE OL
Dünyanın en güvenilir seyahat rotaları!

İngiltere'de yayımlanan Daily Express gazetesi, yeni tip koronavirüs tehdidi açısından tatil için en güvenli ülkeler arasında Türkiye'yi gösterdi.

Dünyanın en güvenilir seyahat rotaları!

TÜRKİYE

Doğal güzelliklerinin yanı sıra üst düzey konaklama imkanıyla da çok sayıda yabancı turisti ağırlayan Türkiye, geçen yıl yine turist akınına uğradı. Marmaris, Bodrum ve Fethiye gibi önemli destinasyonlara sahip Muğla, turistlerin gözde mekanları arasında ilk sırada yer alıyor. Kente tatil için gelen turistlerin bazıları, sonraki yıllarda tekrar ziyaret ettikleri bölgeye yerleşiyor.
Türkiye'ye gelen turist sayısı TÜİK'in açıkladığı üçüncü çeyrek verilerine göre 5 milyon 136 bin 324 kişiyi buldu.