Dünyanın en lüks 10 balayı mekanı

Dünyanın en lüks 10 balayı mekanı

10 - Elephant Hills Rainforest Camp – Tayland


Elephant Hills Rainforest Camp - TaylandTayland dünyanın en popüler ada kaçamaklarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Çiftler için dağ yürüyüşü, tekne gezintisi, plaj keyfi ve fil sürme gibi geniş bir faaliyet yelpazesi vardır.


Khao Sok Milli Parkı 160 milyon yaşındaki yağmur ormanlarına, dünyanın en büyük çiçeği unvanına sahip nadir bulunan Rafflesia gibi çiçeklere ve fillere ev sahipliği yapmaktadır. Milli park ayrıca, Tayland'ın ilk yüzen oteline ve lüks çadır kampına da ev sahipliği yapıyor. Cheow Larn Gölü'nün uzak bir köşesinde, Elephant Hills Rainforest Camp da 10 lüks çadır vardır. Ayrıca park sizlere, yağmur ormanı yürüyüşü ve filleri besleme etkinlikleri de sunmaktadır.

Dünyanın en lüks 10 balayı mekanı

9 - Loisaba Wilderness – Kenya

Loisaba Wilderness - KenyaYeryüzündeki en vahşi yaşam yerlerinden biri olan Kenya'da bulunan Loisaba Wilderness, 60.000 dönümlük özel bir araziye sahip. Burada yapacağınız safari; zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirecek Mount Kenya manzaralıdır. Dört direkli yatak ve ahşap güverte gibi çok sayıda lüks olanaklar sunan balayı merkezi çiftlere, hayallerindeki Afrika macerasını vaat ediyor.

Gerçekten unutulmaz bir gece için açık hava platformu üzerinde bulunan Koija isimli yatakta yıldızların altında iyi bir gece uykusu çekebilirsiniz. İyi bir havada, Afrika çalılıklarının arasında şampanya banyosu da hizmetlerinin arasındadır. Gecelik fiyatı yaklaşık 2.200 dolar civarındadır.

Dünyanın en lüks 10 balayı mekanı

8 - Amankila – Bali

Amankila - BaliEndonezya takımadalarının en çok tanınanı olan Bali, korsanların ve ejderhaların ülkesidir. Büyüleyici bir manevi kültüre yakın olmak ve açık hava etkinliklerine katılmak isteyen tüm çiftler için harika bir yer.

Bali'de üç otel var; bunlardan biri doğu kıyısında uçurumun üzerinde duran Amankila'dadır. Otel konuklarına, 34 suit oda ve spa terapileri sunuyor. Sazdan yapılmış çatı, kişiye özel duvarları, bahçe ve uçurumun kenarında üç katlı bir sonsuzluk havuzu ile geleneksel Bali köyü gibi tasarlanmıştır.

Sular içinde bir tatil düşlüyorsanız Dünyanın En Pahalı Yüzen 10 Oteli ilginizi çekebilir.

Dünyanın en lüks 10 balayı mekanı

7 - Monastero Santa Rosa – Amalfi Coast

Monastero Santa Rosa - Amalfi Coastİtalya'nın Amalfi sahilinde baş döndürücü dağ yolları, diğer lüks yerlerden biridir. Tiren Denizi'ne bakan bir dağ üzerine inşaedilen Monastero Santa Rosa, romantizmin özüdür.


20 odalı lüks butik otel, 17. Yüzyıl'da manastır olarak kullanılıyordu. Rahibeler 19. yüzyılda bu manastırı boşalttı. Seksi yatakları, temiz çarşafları, bahçe ve terasları, düz pırıl pırıl mavi deniz manzarası, uçurumun kenarındaki sonsuzluk havuzu ile gece başına 700 dolar maliyetindedir.

Dünyanın en lüks 10 balayı mekanı

6 - The Wakaya Club&Spa – Fiji

The Wakaya Club&Spa - FijiGüney Deniz adalarından biri olan Fiji, ıssız plajları, zümrüt lagünleri, içinde bulunan yüksek sesli şelaleleri ve inanılmaz ormanları ile medeniyetten binlerce kilometre uzakta bulunmaktadır.


Burada bulunan Wakaya Club & Spa, Fiji'nin en iyi otellerden biridir. Bill ve Melinda Gates balayı için buraya geldi. Wakaya Adası üzerinde yatların demir almasına izin verilmez. Fiyatlar gecelik 2.200 dolardan başlamaktadır.

Dünyanın en lüks 10 balayı mekanı

5 - Ca Maria Adele – Venedik

Ca Maria Adele - VenedikDünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Venedik'te romantik bir yer bulmak sorun değildir. Venedik'te pek çok saray, lüks otellere dönüştürülmüştür. Seçiminizi kolaylaştırmak için Venedik'in en romantik oteli olarak kabul edilen Maria Adele'yi sizlere daha uygun bulduk.

Maria Adele çağdaş bir sanat mahallesinde, Dorsoduro'da bir kanal üzerinde güzel bir köprüde bulunmaktadır. 16. Yüzyıl'da inşa edilen saray, 12 yatak odasına sahiptir. Enfes mimarinin dekoru ipek kumaşlar, Afrika ahşap mobilya, kürk duvar kağıdı, mermer şömineler, Swarovski kristalleri, Murano avizeleri gibi birçok lüks objeyle tamamlanmıştır. Seçimini buradan yana kullanan çiftler için Venedik'in merkezinde Büyük Kanaldaki tekneleri seyretmek inanılmaz olacaktır.

Dünyanın en lüks 10 balayı mekanı

4 - Constance Le Prince Maurice – Mauritius


Constance Le Prince Maurice - MauritiusHint Okyanusunun kalbinde bulunan Mauritius, sizler için macera dolu bir tatil, inanılmaz güzellikte ulusal bir park ve yaban hayatını gözleyebileceğiniz tropik ormanlar sunuyor.

Adalar üzerinde bulunan ve en lüks romantik otel kabul edilen Constance Le Prince Maurice; darkwood mobilya ile parlatılmış tahta yer döşemeleri, geniş odalar ve sofistike tasarımlar içermektedir. Le Prince Maurice iki havuzu, yemekleriniz için özel terası ve plajı ile harika bir balayı geçirmenize garanti verir.

Dünyanın en lüks 10 balayı mekanı

3 - Viceroy Resort on St. Lucia – Karayip

Viceroy Resort on St. Lucia - KarayipKarayip adaları, harika günbatımı manzarası ve eşsiz güzellikteki plajları ile en gözde tatil mekanlarından birisidir. Martinique ve Barbados adaları arasındaki Lucia, Güney Karayip'in mücevheridir. Ada görkemli Piton Dağları, yağmur ormanları ve güzel plajlar ile çevrilidir.

Öğleden sonralarını dağlarda yürüyüş yaparak veya binicilik ile geçirebilirsiniz. Her şey dahil konseptiyle hizmet veren Viceroy Beach Resort, 59 muhteşem villaya sahiptir. Villaların her biri yarım ay şeklinde tasarlanmış ve plaja inşa edilmiştir. Gününüzü, villa önündeki geniş terasta geçirebilirsiniz. Otel, yedi gece konaklama için kişi başına 4.300 dolardan başlıyor.

BİZE ULAŞIN