Af yasası son dakika haberleri bugün: Af yasası hakkında flaş açıklama! 2020 Ceza indirimi kimlere vuruyor, infaz düzenlemesi ne zaman çıkacak?

İkinci Yargı Paketi ve af yasası hakkında son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Hükümet tarafından infaz düzenlemesi öne çekilerek süreç hızlandırıldı. Af yasası olarak da bilinen ceza infaz indirimi düzenlemesi geçtiğimiz hafta TBMM'ye sunuldu. Geçtiğimiz gün ise ceza infaz paketinin ayrıntıları ve taslak metni ortaya çıktı. Konuya yönelik son açıklama, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan tarafından yapıldı. Özkan, 'Af yasası ne zaman çıkacak?' sorusuna yanıt verdi. Peki, 2020 af yasası ne zaman çıkıyor? Ceza infaz indirimi düzenlemesi kimlere vuruyor ve uyuşturucuyu kapsıyor mu? İşte, 2020 af yasası son dakika haberleri bugün!

Çarşamba 25.03.2020 11:43 Güncelleme: Çarşamba 25.03.2020 11:48
Af yasası son dakika haberleri bugün: Af yasası hakkında flaş açıklama! 2020 Ceza indirimi kimlere vuruyor, infaz düzenlemesi ne zaman çıkacak?

Af yasası olarak da bilinen 2020 ceza infaz indirimi düzenlemesi hakkında son dakika haberleri ve açıklamaları art arda geliyor. Bilindiği gibi, koronavirüsü vakalarının ardından, bir süredir hükümetin gündeminde olan ceza infaz düzenlemesi hızlandırılmıştı. Geçtiğimiz hafta AK Parti tarafından ilgili düzenleme Meclis'e getirilmişti. Yaşanan bu gelişmenin ardından, 'Af yasası ne oldu, Meclis'e geldi mi?' sorusu da cevabını bulmuştu. Dün ise, ceza infaz indirimi düzenlemesi kapsamına ilişkin taslak metin ortaya çıkmıştı.

AF YASASI TASLAK METNİ ORTAYA ÇIKTI! KİMLERE VURUYOR, UYUŞTURUCUYU KAPSIYOR MU?

AK Parti, geçtiğimiz hafta MHP'ye gönderdiği ceza infaz düzenlemesi taslak metnini CHP, İYİ Parti'ye ve HDP'ye de sundu. Cezaevlerinde geçirilmesi gereken süreden koşullu serbest bırakılmaya kadar son derece kapsamlı bir şekilde hazırlanan taslak metninde, mahkumların ve ailelerinin merak ettiği birçok soru da yanıtını buluyor. Görüşmelerin ardından, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan tarafından flaş bir açıklama yapıldı.

AF YASASI MECLİS'TE ÇIKTI MI?

Bu noktada, 'Af yasası ne zaman çıkacak, bugün son durum ne?' sorusunun yanıtı yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Peki, 2020 af yasası Meclis'ten ne çıkacak, ceza infaz indirimi kimlere vuruyor, uyuşturucuyu kapsıyor mu?
İşte, 2020 son dakika af yasası haberleri bugün ve infaz düzenlemesinin taslak metni

Af yasası son dakika haberleri bugün: Af yasası hakkında flaş açıklama! 2020 Ceza indirimi kimlere vuruyor, infaz düzenlemesi ne zaman çıkacak?

- "BU HAFTA MECLİS'E SUNMAYI ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA DA GÜNDEME GETİRMEYİ PLANLIYORUZ"

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, infaz düzenlemesi ile ilgili olarak, "Bu hafta Meclis'e sunmayı önümüzdeki hafta da gündeme getirmeyi planlıyoruz" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Özkan, infaz kanun teklifi görüşmelerini gerçekleştirdikten sonra gazetecilerin sorularımı cevapladı. Özkan, infaz kanun teklifine ilişkin olarak, "Siyasi partilerle görüşmeleri tamamladıktan sonra teklifi en kısa surede vereceğiz. Bu hafta Meclis'e sunmayı önümüzdeki hafta da gündeme getirmeyi planlıyoruz" değerlendirmesini yaptı.