Bilim Kurulu üyeleri uyardı! Bayramda komşunuza bile gitmeyin!

Bilim Kurulu üyeleri bu bayramda evlerden kesinlikle çıkılmaması gerektiğini ve komşulara bile bayramlaşmak için gidilmemesi gerektiğini açıkladı. Büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öpüldüğü, küslerin barışıp sarıldığı bayram günleri maalesef bu sene salgın yüzünden geleneklerimizin çok dışında ve mesafeli kutlanacak...

Cuma 22.05.2020 08:12 Güncelleme: Cuma 22.05.2020 08:15
Bilim Kurulu üyeleri uyardı! Bayramda komşunuza bile gitmeyin!

Uzmanlar da "Aynı apartmanda bile olsa bayram ziyareti yapmayın, birbirinizi dijital kutlayın ki bu kadar emek boşa gitmesin. Kucaklaşmayı, el öpmeyi öbür bayramlara saklayacağız" diyor. İşte Bilim Kurulu üyelerinden bayram ikazları:

Bilim Kurulu üyeleri uyardı! Bayramda komşunuza bile gitmeyin!

Prof. Dr. Füsun Eyüpoğlu: "Vatandaşlarımız sosyal mesafeye dikkat etsin, apartman içi ziyaret yapmasın. Birbirlerini görüntülü arasınlar. Hiçbir şekilde ev ziyareti, ev oturmalarını önermiyoruz. Salgına karşı bugüne kadar aldığımız önlemler artık sonuç vermeye başladı. Bu 4 gün çok belirleyici olacak. Sokağa çıkma yasağı herkes için bağlayıcı bir durum, zor da bir durum. Bütün vatandaşlarımızın da emeği var. Komşu ziyareti bile bu bayramda hiç uygun değil, kesinlikle olmamalı. Bu kadar emek boşa gitmesin."