Facebook fotoğrafları tazminat kazandırdı

  • Salı 16.06.2009
Facebook fotoğrafları tazminat kazandırdı
İzmirli İzzet Turşucu ile Büşra Sayın Turşucu, 2 yıl önce arkadaşları aracılığıyla tanıştıktan kısa bir süre sonra evlendi. Evlendikten sonra eşi Büşra'nın kendisine karşı ağır sözler söylediğini ve maddi beklentilerinin yüksek olduğunu iddia eden İzzet Turşucu, evliliklerinde şiddetli geçimsizlik olduğunu iddia ederek boşanma davası açtı.
Facebook fotoğrafları tazminat kazandırdı
İzmir 4. Aile Mahkemesi'nde görülen boşanma davasında İzzet Turşucu, eşi Büşra Sayın Turşucu'nun kendisinden maddi gücünün yetmeyeceği şeyler talep ettiğini ve bunları gerçekleştiremediği için hakaretler yağdırdığını, ailesini maddi destek konusunda tehdit ettiğini öne sürdü. Aile birliğinin temelinden sarsıldığını belirterek boşanmak isteyen Turşucu, 30 bin TL'si maddi ve 25 bin TL'si manevi, toplam 55 bin TL de tazminat talep etti.
Facebook fotoğrafları tazminat kazandırdı
İzmir 4. Aile Mahkemesi'nde açılan davaya cevap dilekçesi veren Büşra Sayın Turşucu, evi terk edenin kendisi değil eşi olduğunu öne sürdü.Eşinin cinsel rahatsızlıklarının bulunduğunu iddia eden genç kadın, internetten eşinin cinsel rahatsızlığı için birçok ürün sipariş ettiğini, evlilik içinde bu soruna bile sahip çıktığını ve bu durumda kendisini tek başına bırakmak yerine, doktora gitme ve yardım alma konusunda kendisine destek olduğunu öne sürdü.
Facebook fotoğrafları tazminat kazandırdı
Dava devam ederken İzzet Turşuçu, 'Facebook' paylaşım sitesinde, eşinin gece hayatına düşkün olduğunu gösteren, gece hayatında sahneye transparan kıyafetler içerisinde çıktığını gösteren fotoğrafları da delil olarak verdi. Hakim, bu fotoğraflardan sonra verdiği kararla, Büşra Sayın Turşucu'nun kusurluğu olduğunu belirtip, çifti boşadı. Hakim, ayrıca Büşra Sayın Turşucu'yu kocası İzzet Turşucu'ya 3 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum etti. (ALİ EYCİ-İZMİR)
BİZE ULAŞIN