Foça'da yangın

Foça'da  yangın
Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, 50 hektarlık alanda çalışmaların devam ettiğini, tedbir amacıyla bölgedeki 500 konutun boşaltıldığını bildirdi.
Foça'da  yangın
İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, İzmir'in Foça ilçesine bağlı Kozbeyli ve Bağarası köyleri arasında kalan 7. Jandarma Er Eğitim Komutanlığı yakınındaki ormanlık alanda orman yangını çıktı.
Foça'da  yangın
Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın geniş bir alana yayıldı. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin müdahale ettiği yangına çevre ilçe ve illerden takviye ekipler sevk edildi.
Foça'da  yangın
Bölgede rüzgarın etkili olması nedeniyle yangının hızla yayıldığı belirtildi.
Foça'da  yangın
Yangın bölgesine giden İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Çiftçi, söndürme ekiplerinin çalışmalarının koordinasyonunu sağlıyor. Çiftçi, rüzgarın etkisiyle yangının büyüdüğünü ve alevlerin orman yönünde hızla ilerlediğini bildirdi. Yangın bölgesindeki söndürme ekiplerinin sayısını artırdıklarını belirten Çiftçi, yangına şu anda 33 arazöz, 5 Türk Kuşu uçağı, 2 amfibi uçağı, 4 helikopter ve 5 yer ekibinin müdahale ettiğini kaydetti. Çiftçi, yangının daha da büyümesi durumunda söndürme ekibi sayısının artırılacağını ifade etti. Yangın söndürme çalışmalarına askeri birlikler de destek veriyor.
Foça'da  yangın
İzmir Valisi Cahit Kıraç, Foça'da başlayan orman yangının, konutlara sıçramaması için çaba harcandığını bildirdi. Yangın bölgesine gelen Vali Kıraç, İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Çiftçi'den çalışmalara ilişkin bilgi aldı.
Foça'da  yangın
Vali Kıraç, gazetecilere yaptığı açıklamada, söndürme çalışmaları için tüm unsurların harekete geçirildiğini, önlem amacıyla Fulya, Taşçı, Doğankent ve Gündüz sitelerinin boşaltıldığını bildirdi. 7. Jandarma Er Eğitim Komutanlığı eğitim alanı yakınında çıkan yangının rüzgarın etkisiyle Kozbeyli mevkisi yönüne ilerlediğini kaydeden Vali Kıraç, 30 hektarlık alanda çalışmaların devam ettiğini belirterek, ''Yangının konutlara sıçramaması için çalışılıyor'' dedi. Vali Kıraç, yoğun dumanının hava unsurlarının söndürme çalışmalarını olumsuz yönde etkilediğini de ifade etti. Diğer yandan, Manisa ve Akhisar'daki orman bölge ekiplerinin de yangın söndürme çalışmalarına katıldığı belirtildi.
Foça'da  yangın
KIZILAY YARDIM EKİPLERİ VE 700 ŞİŞE İÇME SUYU GÖNDERDİ Türk Kızılay'ı, İzmir'in Foça ilçesinin Bağarası ile Kozbeyli köyleri arasındaki ormanlık alanda çıkan yangın nedeniyle bölgeye insani yardım ekipleri ile birlikte 700 içme suyu gönderdi.Türk Kızılay'ından yapılan yazılı açıklamada, bölgeye giden öncü afet müdahale ekibinin, yangının yerleşim birimleri üzerinde henüz bir tehdit oluşturmadığı tespitinde bulunduğu bildirildi.
BİZE ULAŞIN