Paris 2’ye dalan öğrencilerden sürpriz

Antalya'nın Kemer ilçesi açıklarında 1'inci Dünya Savaşı sırasında batırılan 30 metre derinlikteki 'Paris 2' batığına dalış yapan dalgıçlar, su yüzeyinde dev Türk bayrağı açtı.

Paris 2’ye dalan öğrencilerden sürpriz

30 METRE DERİNE DALDILAR

Antalya'nın Kemer ilçesi açıklarında 1'inci Dünya Savaşı sırasında batırılan 30 metre derinlikteki 'Paris 2' batığına dalış yapıldı.
Kemer sahiline 1 kilometre uzaklıkta 30 metre derinlikte bulunan Paris 2 batığına dalış etkinliği düzenlendi.

Paris 2’ye dalan öğrencilerden sürpriz

TOPÇU BİRLİĞİYLE GEMİLERİ BATIRAN YÜZBAŞI ANISINA...

1. Dünya Savaşı sırasında Fransız Paris 2, İngiliz Aleksandra ve Ben MY Cree gemilerini küçük topçu birliğiyle batıran Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker anısına düzenlenen anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen dalış etkinliğine 40 öğrenci katıldı.

Paris 2’ye dalan öğrencilerden sürpriz

BU SAVAŞIN HİKAYESİNİ HERKES BİLMELİ

Dalış etkinliğini koordine eden Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesinden Doç. Dr. Mehmet Gökoğlu, dalış etkinliği sırasında her yıl ayrı bir heyecan yaşadıklarını belirterek öğrencilerin bu savaşın hikayesini bilmeleri gerektiğini söyledi.

Paris 2’ye dalan öğrencilerden sürpriz

DEV BİR BAYRAK AÇILDI

Gökoğlu, "Çoğu kişi Paris 2 batığının burada olduğunu bile bilmez. Öğrencilere bu heyecanı ve savaşın hikayesini anlatıyoruz. Zamanında burada kahraman askerlerimizin mücadelesini ve fedakarlıklarını öğretmeye çalışıyoruz" dedi.
'Paris 2' batığına dalış yapan dalgıçlar, su yüzeyine çıktıklarında büyük bir Türk bayrağı açtı.

BİZE ULAŞIN