Salı 04.05.2021 13:02 Güncelleme: Salı 04.05.2021 14:38

Taksim Camii Cuma günü açılıyor! İşte geçmişten günümüzde Taksim Cami manşetleri

Taksim'de yapımı tamamlanan ve ibadete bu cuma açılması planlanan camide son düzenlemeler yapılıyor. İç mekandaki çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığı caminin çevre düzenlenmesinde son rötuşlar yapılıyor. Taksim camii her dönem medyanın da yoğun ilgi gösterdiği bir tartışma konusu oldu. İşte geçmişten günümüze Taksim Camii manşetleri...

ABONE OL
Son dakika | Taksim Camii Cuma günü açılıyor! İşte geçmişten günümüzde Taksim Cami manşetleri

BU CUMA AÇILIYOR

Taksim'e Camii için söz veren Başkan Recep Tayyip Erdoğan bu projeyi başlangıcından itibaren yakından takip etti ve yaptığı son ziyarette de açılışın müjdesini verdi. Buna göre Taksim Camii Cuma günü ilk namaz için kapılarını açıyor.

Son dakika | Taksim Camii Cuma günü açılıyor! İşte geçmişten günümüzde Taksim Cami manşetleri

Mimarlar Şefik Birkiye ve Selim Dalaman'ın imzasını taşıyan ve yapımına 17 Şubat 2017'de başlanılan caminin Ramazan ayının son Cuma günü olan bu haftaya denk gelen 7 Mayıs'ta açılması planlanıyor. Manisa'dan getirilen halıların serilmesiyle iç mekandaki çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığı caminin çevre düzenlenmesinde son rötuşlar yapılıyor. Caminin alt katındaki çok amaçlı salondaki çalışmalar ise, açılışa yetiştirilebilmesi için son hızla devam ediyor. Dışarıdaki çalışmalar nedeniyle içeri giren tozlar, her gün temizlikçiler tarafından temizleniyor. Temizlikçilerin bir kısmı sütunları, bir kısmı ise ayakkabılıkları silerek tozdan arındırıyor.