Sözleşmeli Er'ler eğitimde

Sözleşmeli Er'ler eğitimde

TSK, terör olaylarının yoğun olduğu bölgelerde görev alacak ilk grup sözleşmeli eri basın karşısına çıkardı. Zorlu bir eğitimden geçen erler, bir devrede ortalama 250 kilometre silahlı koşu yapıyor.

Sözleşmeli Er'ler eğitimde

Terörle mücadele kapsamında Doğu'da görevlendirilmek üzere Isparta İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikat Merkez Komutanlığı'nda eğitim alan ilk grup sözleşmeli erlerin eğitim çalışmaları, basın mensuplarına gösterildi.

Sözleşmeli Er'ler eğitimde

Isparta İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikat Merkez Komutanlığı Orgeneral Doğu Aktulga Konferans Salonu'nda brifing veren Piyade Albay Yaşar Aladağ, İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikat Merkez Komutanlığının, iç güvenlik birliklerine kol düzeninde eğitim veren ve kol düzeninde dağıtım yapılan bir eğitim birliği olduğunu söyledi.

Sözleşmeli Er'ler eğitimde

Aladağ, Kara Kuvvetleri Komutanlığının emriyle 21 Kasım 2011 tarihinden itibaren, iç güvenlik bölgesindeki birliklerde görevlendirilecek subay ve sözleşmeli erlerin eğitimlerinin de İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikat Merkez Komutanlığı'nda icra edilmeye başlandığını kaydetti.

Sözleşmeli Er'ler eğitimde

Vizyonlarının iç güvenlik harekatında görev yapacak tüm personeli her türlü koşulda yetiştirmek olduğunu belirten Aladağ, ''Misyonumuz iç güvenlik harekatında her durumda görev yapacak asker yetiştirmek. Birinci vazifemiz askerliğe ilk adımını atmış personele askerliği sevdirmek, kaynaşma ve bütünleşmeleri ile askeri hayata intibaklarını sağlamak'' dedi.

Sözleşmeli Er'ler eğitimde

GÜNDE 5 BİN KALORİ

Sözleşmeli er adaylarının askerlik hizmetini tamamlamış veya halen devam etmekte olan gönüllü personel arasından seçildiğine işaret eden Aladağ, ''Seçim sürecimiz spor testi, mülakat ve sağlık muayenesi aşamalarından oluşmaktadır. Sözleşmeli erlerin her türlü ihtiyaçları birliğimize katılışlarında kendilerine verilmektedir. Sözleşmeli erlerimiz günde ortalama 5 bin kalori değerindeki yemekle beslenmektedir'' diye konuştu.

Sözleşmeli Er'ler eğitimde

250 KM DAYANIKLILIK YÜRÜYÜŞÜ

Personelin savaşçı ruhunu geliştirmek maksadıyla tüm personele özel eğitim verildiğini kaydeden Aladağ, ''Kondisyona da önem verilerek her sözleşmeli ere bir eğitim devresinde ortalama 250 kilometre silahlı, teçhizatlı ve arka çantalı dayanıklılık yürüyüşleri yaptırılmaktadır.

Sözleşmeli Er'ler eğitimde

Tüm personel sızma parkurundan geçirilmektedir. Bu parkurda personelin üzerinden emniyetli bir şekilde ateş edilmekte ve personel bu ateşin altında ilerlemektedir. Her devrede 21 gece eğitimi yapılmaktadır. İç güvenlik eğitimleri tam teçhizatlı olarak zor arazi şartlarında karşıt kuvvet kullanmak suretiyle muharebe ortamı yaratılarak her türlü hava koşulunda uygulanmaktadır'' diye konuştu.

BİZE ULAŞIN