Taş ocağından doğan cennet Vialand

Taş ocağından doğan cennet Vialand
VIALAND Tema Parkı ve Eğlence Merkezi açıldı.
Taş ocağından doğan cennet Vialand
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle Gürsoy Grup & Via Properties ortak girişimiyle, 600 dönümlük arazide 1 milyar 150 milyon liralık yatırım maliyetiyle inşa edilen VIALAND, 50'den fazla eğlence ünitesi içeriyor
Taş ocağından doğan cennet Vialand
VIALAND'e personel alımında Eyüp ve Gaziosmanpaşa Belediyelerinin düzenlediği mesleki eğitim kurslarından kaynak sağlanırken, istihdamın yaklaşık yüzde 70'i yakın çevreden gerçekleştirildi İstanbul (AA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle Gürsoy Grup & Via Properties ortak girişimiyle, 600 dönümlük arazide 1 milyar 150 milyon liralık yatırım maliyetiyle inşa edilen VIALAND'in açılışı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi.
Taş ocağından doğan cennet Vialand
Temalı park, AVM, gösteri merkezi ve şehir parkını bir arada sunan VIALAND'in açılış törenine, Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra İçişleri Bakanı Muammer Güler, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gürsoy Grup Üst Yöneticisi (CEO) Abdurrahman Gürsoy, Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar katıldı. Kadir Topbaş, açılışta yaptığı konuşmada, VIALAND'in, İstanbul'da büyük bir eksikliği kapatacağını, kentin marka değerini artıracağını belirtti.
Taş ocağından doğan cennet Vialand
Turizmde sıçrama yapılacağını, turist hedeflerinin daha da yukarılara taşınacağını, ekonomi ve ticaretin ivme kazanacağını ve bölgede istihdamın artacağını dile getiren Topbaş, VIALAND'in yapılışı ve işletmesinde bugüne kadar bölge insanından bine yakın istihdam sağlandığını anlattı.
Taş ocağından doğan cennet Vialand
Eyüp'te, yaklaşık 100 futbol sahası büyüklüğündeki 600 dönümlük arazide 1 milyar 150 milyon lira yatırım maliyetiyle yapılan VIALAND'in temalı parkının masal dünyasının kapılarını, girişindeki 2 bin metrekarelik alanda yükselen VIALAND Şatosu aralıyor. Park, "Oyun Dünyası", "Efsaneler Dünyası" ve "Macera Dünyası" bölümlerinden oluşuyor. "Macera Dünyası" bölümünde, Adalet Kulesi (Tower Ride), Çılgın Nehir (Rafting Ride), Viking (Splash Coaster), Jetski, King Kong, 360, Hayal Perdesi gibi 50'den fazla ünite yer alıyor.
Taş ocağından doğan cennet Vialand
Ahşap evleri, cumbalarıyla 'Bir Zamanlar İstanbul Sokağı' eski İstanbul mahalle hayatını ve kültürünü yaşatıyor. Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethini canlandıran Fatih'in Rüyası ve Maceraperest (Family Coaster) üniteleri, Temmuz ayının başında, Nefeskesen (Roller Coaster) ünitesi, yıl sonunda hizmete girecek.
Taş ocağından doğan cennet Vialand
Açık hava oyun parkındaki salıncakların bir kısmı engelli çocuklar için özel olarak tasarlanırken, Minik Kaşifler, Atlıkarınca, Hayal Makinası, Küçük Madenciler, Neşeli Çiftlik, Uçan Çocuklar, Mini Kule, Çarpışan Arabalar, Kahraman İtfaiyeciler, Minik Yarışçılar üniteleri, çocukların keyifli anlar geçirmesi için planlandı.
BİZE ULAŞIN